Ekran çözünürlüğü düşürülmesine rağmen FPS değişmiyor

• Konuyu başlatan darkex
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 367

darkex

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
rtx3060 140w ryzen 7 6800 h 16gb ddr5 ram 2k 165 hz ekran
Merhaba, 2K 165 Hz ekrana sahip bir laptopa sahibim. Çözünürlük 2K da güzel sorun yok fakat 1080'de oynamak istediğim zaman herhangi bir oyunun FPS hiç değişmiyor, bunun bir çözümü yok mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
2K 165 Hz ekranım var FPS değişmiyor demişsin alın bu bilgiyi naparsınız yapın deyip bizden çözüm bekliyorsun.
Bu bilgiyle çözüm bulan kahindir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hangi oyunlarda yapıyor?
Ekran kartın nedir?
İşlemcin nedir? Yani kısaca sistemin nedir?
Normalde ne kadar FPS alıyorsun da değişmesini istiyorsun?

Artı -1 Eksi
2K 165 Hz ekranım var FPS değişmiyor demişsin alın bu bilgiyi naparsınız yapın deyip bizden çözüm bekliyorsun.
Bu bilgiyle çözüm bulan kahindir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hangi oyunlarda yapıyor?
Ekran kartın nedir?
İşlemcin nedir? Yani kısaca sistemin nedir?
Normalde ne kadar FPS alıyorsun da değişmesini istiyorsun?
Hocam rtx 3060 140 w ryzen 7 6800 h 16 gb drr5 ram 2k 165 hz ekran 1 tb m2 ssd asus rog strix g15 laptop oynadıgım oyunlar yukarıda mevcut.

Hocam rtx 3060 140 w ryzen 7 6800 h 16 gb drr5 ram 2k 165 hz ekran 1 tb m2 ssd asus rog strix g15 laptop oynadıgım oyunlar yukarıda mevcut.

Tamam kaç fps alıyorsun sürekli olarak?
Ve kaç almak istiyorsun?
Ya da istemeyi geçtim 2K'dan 1080'e geçince FPS artışı istiyorsun. İstemeyi geçtim o yüzden. Kaç alıyorsun stabil olarak?

Tamam kaç fps alıyorsun sürekli olarak?
Ve kaç almak istiyorsun?
Ya da istemeyi geçtim 2K'dan 1080'e geçince FPS artışı istiyorsun. İstemeyi geçtim o yüzden. Kaç alıyorsun stabil olarak?
League of legends üzerinden ilerleyelim 150 200 arası alıyorum turbo boost kapalı iken 2k çözünürlükte.Bunu 1080 p ile 200 üzerinde oynamak istiyorum 200-250 civarı falan ama çözünürlük naparsam yapayım fps e etki etmiyor.

League of legends üzerinden ilerleyelim 150 200 arası alıyorum turbo boost kapalı iken 2k çözünürlükte.Bunu 1080 p ile 200 üzerinde oynamak istiyorum 200-250 civarı falan ama çözünürlük naparsam yapayım fps e etki etmiyor.

Anladım. Gayet güzel FPS alıyorsun.
Çözünürlük düşürdüğün halde FPS artmamasının sebebi ise ekran kartının işlemcine göre daha iyi olması.
Yani aslında 2K yapınca ekran kartına daha fazla yük bindiğinden iletişimi normal çalışıyorlar.
Fakat 1080P'ye düşürünce ekran kartın asıl gücünde çalıştığından işlemci ekran kartına oranla yetersiz kalıyor bu sebeple FPS artışı olmaz. Olsa bile FPS dropları yersin sürekli. Çünkü işlemcin ekran kartının hızına yetişemez. İstersen işlemci yükseltebilirsin. Fakat bence 2K'da kullanman en mantıklısı..
Zaten laptop üreticinde bunu düşünerek laptop ekranını 2K yapmış.

Anladım. Gayet güzel FPS alıyorsun.
Çözünürlük düşürdüğün halde FPS artmamasının sebebi ise ekran kartının işlemcine göre daha iyi olması.
Yani aslında 2K yapınca ekran kartına daha fazla yük bindiğinden iletişimi normal çalışıyorlar.
Fakat 1080P'ye düşürünce ekran kartın asıl gücünde çalıştığından işlemci ekran kartına oranla yetersiz kalıyor bu sebeple FPS artışı olmaz. Olsa bile FPS dropları yersin sürekli. Çünkü işlemcin ekran kartının hızına yetişemez. İstersen işlemci yükseltebilirsin. Fakat bence 2K'da kullanman en mantıklısı..
Zaten laptop üreticinde bunu düşünerek laptop ekranını 2K yapmış.
Yani yapabileceğim bir şey yok gibi o zaman? grafikleri yükseğe çekerek 1080p yapsak bunu yükseltemez miyiz?

Yeni konular

Geri
Yukarı