Ekran çözünürlüğünde sadece 2 seçenek var

onurlu sorular

Hectopat
Ekran kartım var monitör oraya bağlı fakat çözünürlükte sadece 2 seçenek var. daha çok seçenek olmalıydı

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    23,9 KB · Görüntüleme: 87
Ekran kartı sürücünüzü/Driver'ınızı indirmeyi deneyin. Muhtemelen sorun düzelecektir. Yardımcı olduysam "Çözüm" olarak işaretlemeyi unutmayın lütfen.

Ekran kartım var monitör oraya bağlı fakat çözünürlükte sadece 2 seçenek var. daha çok seçenek olmalıydı
Ekran kartı sürücülerini yüklediğinize eminsiniz değil mi ? Eğer yüklemediyseniz ASUS veya HP gibi bilgisayar markanızın sitesinden veya ekran kartınızın modelini internette bularak orjinal sitesinden büyük ihtimalle kolayca indirebilirsiniz. Bu arada monitörünüzün maksimum o kadar desteklemedeğine emin olun.

Hayır yüklemedim daha doğrusu bu yeni anakartım eskisi yandı otomatik yüklenir diye umuyordum.
Ekran kartı sürücülerini yüklediğinize eminsiniz değil mi? Eğer yüklemediyseniz ASUS veya HP gibi bilgisayar markanızın sitesinden veya ekran kartınızın modelini internette bularak orijinal sitesinden büyük ihtimalle kolayca indirebilirsiniz. Bu arada monitörünüzün maksimum o kadar desteklemedeğine emin olun.

Yok o kadar değil daha çok seçenek vardı.

Hayır yüklemedim daha doğrusu bu yeni anakartım eskisi yandı otomatik yüklenir diye umuyordum.
Aslında normalde eski diski kullanıyorsanız ve format gibi bir şey yapmadıysanız çalışması lazım ama DDU ile ekran kartı driverınızı silip ekran kartı sürücünüzü yeniden kurmayı deneyebilirsiniz büyük ihtimalle o sorunu çözecektir. Bu arada ekran kartı Driver'ı veremeyeceğim çünkü modelini bilmiyorum. Onun dışında DDU'nun linki aşağıya koydum umarım gözüküyordur. Gerekirse diye de rehber de koydum.

DDU : Display Driver Uninstaller (DDU)

DDU kullanımı için rehber : DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi

Aslında normalde eski diski kullanıyorsanız ve format gibi bir şey yapmadıysanız çalışması lazım ama DDU ile ekran kartı driverınızı silip ekran kartı sürücünüzü yeniden kurmayı deneyebilirsiniz büyük ihtimalle o sorunu çözecektir. Bu arada ekran kartı Driver'ı veremeyeceğim çünkü modelini bilmiyorum. Onun dışında DDU'nun linki aşağıya koydum umarım gözüküyordur. Gerekirse diye de rehber de koydum.

DDU: Display Driver Uninstaller (DDU)

DDU kullanımı için rehber: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi

Teşekkürler ekran kartı modelim eski ATI marka.

Geri
Yukarı