Ekran çok şarj yiyor

Abdulkadir2727

Hectopat
Merhabalar telefonumun markası X3 NFC. Cihaz henüz 7 aylık ama pil istatistiklerinde nedense ekranın şarjı harcama yüzdesi anormal bir şekilde fazla. Parlaklığı otomatik de kullanıyorum. Nedenini bilen varsa yardım edebilir mi? (SS ekte).

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-09-14-17-06-02-991_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-09-14-17-06-02-991_com.miui.securitycenter.jpg
    35,2 KB · Görüntüleme: 562
Merhabalar telefonumun markası X3 NFC. Cihaz henüz 7 aylık ama pil istatistiklerinde nedense ekranın şarjı harcama yüzdesi anormal bir şekilde fazla. Parlaklığı otomatik de kullanıyorum. Nedenini bilen varsa yardım edebilir mi? (SS ekte).

Bir gariplik var hocam. Garantisi varsa gönderebilirsiniz. Yazılımsal bir sorun büyük ihtimalle.

Ekranı 120Hz kullanıyor olabilirsiniz ve genelde karanlık ortamda bulunuyorsanız eğer genelde parlaklık yüksek olur oda fazla jarş yer ama bence 120Hz'den kaynaklı sorununuz.

Ekranı 120Hz kullanıyor olabilirsiniz ve genelde karanlık ortamda bulunuyorsanız eğer genelde parlaklık yüksek olur oda fazla jarş yer ama bence 120Hz'den kaynaklı sorununuz.
120Hz yi kullanmıyorum kral.
Bir gariplik var hocam. Garantisi varsa gönderebilirsiniz. Yazılımsal bir sorun büyük ihtimalle.
Telefon spot kral.
Hocam telefonun şarjı kaç saat gidiyor günlük kullanımda
Kral tam ölçmedim be. Ama ekrandaki o şarj yeme yüzdesini görünce sizlere bi sorayım dedim neden bu kadar çok harcıyor diye.
Acaba fabrika ayarlarına sıfırlasam düzelir mi ?

Android Sistemi kısmının şarj yemesinden daha iyidir bu. %100'den %5'e kaç saat ekran süresi aldığınızı deneyin bi. O ekran süresi kısmında kaç saat olduğu yazar.

Screenshot_2021-09-14-17-19-25-037_com.miui.securitycenter.jpg

Bu benimki mesela. Mi Note 10 (5210mAh)

Yeni konular

Geri
Yukarı