Ekran değiştikten sonra laptopun yavaşlaması

Yer
6'lı Beypazarı Paketi
Daha fazla  
Arkadaşlar, laptopum masadan düştükten sonra LCD ekranı kırıldı. Ben de Gittigidiyor'dan uygun özelliklerde ekran aldım. Technopat videoları sayesinde ekranı değiştirdim. Ancak ekranı değiştirdikten sonra laptop aşırı yavaşladı. Sebebi nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

İkincil bir monitöre ya da televizyona bağla, Windows+P menüsünden sadece ikincil ekranı aktif et, bilgisayarınki kapalı olsun. Bi' bak bakalım o zaman da aynı mı durum.

Görev yöneticisini açınca:
CPU : %100 civarı
GPU : %50 civarı
RAM : %48
Disk : %100
Ölçtüm şimdi, 46 cm'lik yerden düşmüş. Önceden de ekranı değişti (üstelik o zaman daha yüksekten düşmüştü) hiç bir şey olmadı. Ve de diski %100 olarak gösteriyor ancak laptopun içinde 260 gb'lık dosya var. Sanırım yeni laptop almam gerekecek ya da PC toplayacağım.

Son düzenleme:
Xbox ve Game Bar adında iki uygulama arka planda çalışıyor. Kapatmak istiyorum kapatmıyor ve de bu ikili CPU'nun %80'ini kullanıyor.
Ama hala disk işini anlayamadım. Ve de bilgisayarı kullandıkça bilgisayar hızlanıyor.
Yani ilk açıldıktan 5 dakika sonra sağ tık yaptığımda 12 saniye beklerken 30 dakika sonra 8 saniyeye düşüyor.

Geri
Yukarı