Ekran görüntüsü kalitesi arttırma yöntemleri

Herixa

Hectopat
Merhaba, Witcher 3 oynarken bir ekran fotoğrafı çektim. Oyunu yüksek ayarlarda oynuyorum ancak arkadaki çim efektleri vs. cidden kötü gözüküyor yani en azından bana öyle geliyor (anlamanız için ekran görüntüsünü bırakacağım.) Bu kaliteyi birazcık da olsa arttırabilir miyim?

292030_screenshots_20210519120146_1.jpg

Ekran kartınız nedir? NVIDIA ise gelecekte ekran görüntüsü almak için Ansel kullanabilirsiniz.

Bu ekran görüntüsünü aldığınız program nedir? Belki daha yüksek çözünürlüklü hâlini saklamıştır. Yüksek çözünürlüklü hâli bulunmuyorsa Photoshop kullanarak örnekleme ile kalitesini biraz iyileştirebilirsiniz fakat yüksek kalitede alınmış bir ekran görüntüsü gibi asla olmaz.

Merhaba, Witcher 3 oynarken bir ekran fotoğrafı çektim. Oyunu yüksek ayarlarda oynuyorum ancak arkadaki çim efektleri vs. cidden kötü gözüküyor yani en azından bana öyle geliyor (anlamanız için ekran görüntüsünü bırakacağım.) Bu kaliteyi birazcık da olsa arttırabilir miyim?

Eki Görüntüle 1036310
İsterseniz sol üstteki yazıyı silebilirim ama çözünürlük arttıramam.

Ekran görüntüsünü panoramik açılara uygun çekip Microsoft Image Composite Editor uygulamasından panoramik hale getirip yükleyebilirsiniz. Arkadaki detaylar daha az gözükür. Grafikleri de tabii ki en yükseğe alın mutlaka.
Kendi çektiğim panoramik ekran görüntülerinden örnekler;
Steam Community :: Screenshot :: Great landscape of Djikstra's hammam

Bu ekran görüntüsünü aldığınız program nedir? Belki daha yüksek çözünürlüklü hâlini saklamıştır. Yüksek çözünürlüklü hâli bulunmuyorsa Photoshop kullanarak örnekleme ile kalitesini biraz iyileştirebilirsiniz fakat yüksek kalitede alınmış bir ekran görüntüsü gibi asla olmaz.
Hocam direkt Steam üzerinden aldım ekran görüntüsünü. (F12 ile.)

Yeni konular

Geri
Yukarı