Video Kalitesini Arttırma

16986

Megapat
Makaleler
7
Merhabalar. Örneklerdeki gibi videonun kalitesini arttırmak istiyorum, bunun için hangi programlar kullanılıyor?

Önce-1.png

Sonra-1.png
Önce-2.png

Sonra-2.png

Adobe'nin bazı video düzenleme programları kullanılıyor olabilir. Onun haricinde koyduğunuz örnekler bir animeden alınmış. Eski bir animeyse yeniden çizilmiş olabilir.
Hocam resimleri torrent sitesinden aldım, bazı kişiler animeleri bu şekilde upscale ederek paylaşıyorlar.

waifu2x veya uğraşmadan BigJPG ile resimleri kayıpsız büyütebilirsiniz fakat video için bildiğim bir şey yok.
Waifu2x gayet iyi bir program. Onun altyapısını kullanıp video çözünürlüğünü yükselten Anime4K gibi programları da kullandım fakat onlar çözünürlük yükseltiyorlar, benim istediğim çözünürlüğü aynı bırakarak örneklerdeki gibi daha keskin ve net bir görüntü elde etmek. Torrenti yapan kişiye ulaşıp mesaj attım fakat 1 gündür cevap yok.

Waifu2x gayet iyi bir program. Onun altyapısını kullanıp video çözünürlüğünü yükselten Anime4K gibi programları da kullandım fakat onlar çözünürlük yükseltiyorlar, benim istediğim çözünürlüğü aynı bırakarak örneklerdeki gibi daha keskin ve net bir görüntü elde etmek. Torrenti yapan kişiye ulaşıp mesaj attım fakat 1 gündür cevap yok.
Kaliteyi koruyarak çözünürlüğü yükseltip sonrasında kaliteyi ellemeden çözünürlüğü tekrar düşürmeyi denedin mi?

Evet, normal halinden pek de farkı olmuyor.
Yeniden çizim yapmayı denememiz lazım sanırım. Videoyu karelerine ayırıp titreşim azaltma kullanarak çözünürlüğünü yükselttikten sonra çözünürlüğü tekrar düşürerek video haline getirmeyi deneyelim. Nasıl olacak hiçbir fikrim yok.

Yeniden çizim yapmayı denememiz lazım sanırım. Videoyu karelerine ayırıp titreşim azaltma kullanarak çözünürlüğünü yükselttikten sonra çözünürlüğü tekrar düşürerek video haline getirmeyi deneyelim. Nasıl olacak hiçbir fikrim yok.
Hocam Video2X kullanmıştım, Waifu2X ve Anime4K seçeneklerinden biri ile videoyu karelerine ayırıp hepsini tek tek upscale ettikten sonra birleştirip video haline getiriyordu. Hem çok uzun sürüyor hem de yaptığı upscale hiç de tatmin edici değil.

Hocam Video2X kullanmıştım, Waifu2X ve Anime4K seçeneklerinden biri ile videoyu karelerine ayırıp hepsini tek tek upscale ettikten sonra birleştirip video haline getiriyordu. Hem çok uzun sürüyor hem de yaptığı upscale hiç de tatmin edici değil.
El ile BigJpg'nin titreşim giderme özelliğini denemek isterdim fakat o kadar fazla kareyi işlemek için API'ı en son gücünde çalıştırmamız gerekir. Bir çözüm düşünmeye çalışacağım.

Geri
Yukarı