Ekran görüntüsünde normal gözüken renkler monitörde aşırı doygun gözüküyor

Rezanix

Hectopat
Daha fazla  
Ekranımdaki renkler sorunlu, doygun renklere sahip özellikle kırmızı renkte sorun daha çok belli oluyor. Uzun bir süredir bu sorun hakkında açılmış bir konu bulamadığımdan ve çözüm bulamadığımdan dolayı bu şekilde kullanıyorum. Bir süre önce aldığım ekran görüntülerinin normalde görünen görüntüden farklı olduğunu fark ettim. Ekran görüntüsü aldığımda renkler olması gerektiği gibi gözüküyor ama orijinali aşırı doygun renkte.

Ayrıca bir şey daha fark ettim. Ekran görüntüsünü aldıktan sonra tekrar ekran görüntüsü aldığımda renkler her seferinde daha fazla soluyor, en son siyah beyaz olana kadar devam ediyor.

Örnek Fotoğraflar:
1681241050283.png

Fotoğraflarda da gözüktüğü üzere her seferinde daha da soluklaşıyor ve siyah beyaz olana kadar devam ediyor. Redditte 4 yıl önce açılmış ve yaşadığım soruna benzer bir yabancı konu dışında, bu yaşanan sorun hakkında hiçbir konu bulamadım. Bu konuda adam sorunun çözümünün renk filitreleriyle alakalı olduğunu win + ctrl + c'ye basarak çözdüğünü söylüyor fakat benim bununla bir alakası yok gibi duruyor.

1681238885319.png

Bu sorunun cevabını bulabilirsem ekrandaki doygun renklerinde neyden kaynaklandığının yanıtını bulabileceğimi düşünüyorum. Bahsi geçen sorunun neyden kaynaklandığını ve nasıl düzelteceğimi bilen varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim.

İşlemcin intel ise intel grafikleri kontrol merkezi yüklüdür eğer yüklü değil ise yükle. Bu program ile renkerli doygunluğu vs ayarlayabilirsin. Amd için böyle bir program var mı bilmiyorum.
1.png2.png

İşlemcin intel ise intel grafikleri kontrol merkezi yüklüdür eğer yüklü değil ise yükle. Bu program ile renkerli doygunluğu vs ayarlayabilirsin. Amd için böyle bir program var mı bilmiyorum.
Eki Görüntüle 1736691Eki Görüntüle 1736692
AMD işlemci kullanıyorum. Bahsettiğim sorunun maalesef bahsettiğiniz şeyle alakası yok. Ekran görüntüsü aldığımda ve ekran görüntüsünü bir yere yükledikten sonra açıp baktığımda görüntü olması gerektiği gibi çıkıyor ama görüntünün orijinali doygun gözüküyor. Bir de dediğim gibi aldığım ekran görüntüsünü arka arkaya birkaç defa alırsam her seferinde daha fazla soluklaşıyor, en son siyah beyaz oluyor.

AMD işlemci kullanıyorum. Bahsettiğim sorunun maalesef bahsettiğiniz şeyle alakası yok. Ekran görüntüsü aldığımda ve ekran görüntüsünü bir yere yükledikten sonra açıp baktığımda görüntü olması gerektiği gibi çıkıyor ama görüntünün orijinali doygun gözüküyor. Bir de dediğim gibi aldığım ekran görüntüsünü arka arkaya birkaç defa alırsam her seferinde daha fazla soluklaşıyor, en son siyah beyaz oluyor.
Onun çözümünü bilmiyorum. Ben ekranın renkleri doygun deyince onda da sorun var sandım. Pardon.

Yeni konular

Geri
Yukarı