Yeni monitörde renkler soluk gibi gözüküyor

iiamygttt

Picopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese günaydın. Yeni aldığım monitör hakkında birkaç şey soracağım. Ölü piksel testini yaptım ve ölü piksel yoktu veya ben anlamadım. Aldığım monitör IPS panel ve monitöre yukarıdan ayağa kalkınca veya yandan bakınca renkler soluk gibi gözüküyordu bu normal mi? Ve masaüstü ekranındayken yani PC açık ekran siyahken sanki kenarlardan biraz ışık sızması var gibi fakat daha renkli bir ekrana geçince (oyuna girince vs) bir sorunla karşılaşmadım. Monitör testi için başka hangi testleri ve ayarları yapmam lazım. Destekleriniz için şimdiden teşekkürler. @Saint Lucia

Öncelikle herkese günaydın. Yeni aldığım monitör hakkında birkaç şey soracağım. Ölü piksel testini yaptım ve ölü piksel yoktu veya ben anlamadım. Aldığım monitör IPS panel ve monitöre yukarıdan ayağa kalkınca veya yandan bakınca renkler soluk gibi gözüküyordu bu normal mi? Ve masaüstü ekranındayken yani PC açık ekran siyahken sanki kenarlardan biraz ışık sızması var gibi fakat daha renkli bir ekrana geçince (oyuna girince vs) bir sorunla karşılaşmadım. Monitör testi için başka hangi testleri ve ayarları yapmam lazım. Destekleriniz için şimdiden teşekkürler. @Saint Lucia
@Saint Lucia

Son düzenleme:
Aldığım monitör IPS panel ve monitöre yukarıdan ayağa kalkınca veya yandan bakınca renkler soluk gibi gözüküyordu bu normal mi?

Evet normal. Her panelin bir görüş açısı vardır. Bu görüş açılarında karşıdan bakıyormuşsun gibi renk ve parlaklık göremezsin. IPS'lerin görüş açıları tamdır. Görüntüyü görmeye devam edersin ama görüntü kalitesi karşıdan bakıyorsun kadar kaliteli olmaz.
Mesela Rtings üzerinden bir örnek paylaşıyorum. Tabii daha iyi anlaman için bunu o iki videoyu izlemen gerekir.

1697444541756.png

@Saint Lucia Peki ışık süzme olayı normal bi. Çok fazla değil fakat dediğim gibi siyah pc ana ekranım siyah renk ekran siyahken sol atta çok az bir ışık süzmesi var gibi.
Bir de yapmam gereken ayarlar var mı acaba ve ya başka testler

@Saint Lucia Peki ışık süzme olayı normal bir. Çok fazla değil fakat dediğim gibi siyah PC ana ekranım siyah renk ekran siyahken sol atta çok az bir ışık süzmesi var gibi.
Bir de yapmam gereken ayarlar var mı acaba veya başka testler

IPS Glow siyah ekranda ki aşırı parlaklığı ifade eder.
Işık sızması daha farklı bir meseledir.
Örnek olarak resim bırakıyorum. Daire alanı içine aldıklarım problemdir. Bu tür sorunlar değişim hakkı doğurabiliyor.

1697446749482.png

Yeni konular

Geri
Yukarı