Ekran kapanınca sistem kapanmıyor

Aspectx1

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarıma 30 40 dakika temas etmediğim zaman ekran kapanıyor ama ayalarda 2 seçenekte hiçbir zaman olarak ayarlı mouse klavyeye de dokununca ışıkları falan yanıyor. Ayrıca fanlarda dönmeye devam ediyor bilgisayar çalışır durumda güc tuşundan kapatmaya çalışınca da kapanmıyor fişini çekmem gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü bilgisayarlarda uyku modu etki etmiyor diye biliyorum o yüzden uyku moduna almız mantıksız laptoplar için daha uygun.

Bilgisayarıma 30 40 dakika temas etmediğim zaman ekran kapanıyor ama ayalarda 2 seçenekte hiçbir zaman olarak ayarlı mouse klavyeye de dokununca ışıkları falan yanıyor. Ayrıca fanlarda dönmeye devam ediyor bilgisayar çalışır durumda güc tuşundan kapatmaya çalışınca da kapanmıyor fişini çekmem gerekiyor.

Bu sorun birçok kişinin başına geldi forumda tam çözümünü kimse bulamadı galiba.
Masaüstü bilgisayarlarda uyku modu etki etmiyor diye biliyorum o yüzden uyku moduna almız mantıksız laptoplar için daha uygun.

Hocam uyku modunu kapatıp deneyenler de var kapanmıyor.

Bende de aynı uyku moduna alınca sadece ekran kapanıyor.

Bu sorun birçok kişinin başına geldi forumda tam çözümünü kimse bulamadı galiba.

Hocam uyku modunu kapatıp deneyenler de var kapanmıyor.

Bence masaüstü PC'ler donanımsal olarak öyle.
Ben tekrar deneyeyim.
Fark ettim şimdi sadece anakart donanımlarına güç vermiyor ama anakart aktif kalıyor.
Mesela şöyle diyeyim uyku moduna alınca enternet ışıkları sönüyor ama anakart çalışmaya devam ediyor laptopladada pil sayesinde çalışmaya devam ediyor masaüstü PC'ler daha fazla ses verdiği için dikkat çekiyor bir de fanlar PSU'dan güç aldığı için çalışmaya devam ediyor PSU çalışmazsa anakart çalışmaz.

Geri
Yukarı