Ekran kapanıyor ama bilgisayar çalışıyor

Ozan.C.K

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayar çalışırken ekran donuyor ve 2 saniye sonrasında ekran kararıyor. Ardından ekran kartı RGB'si kendi rengi ve beyaz renkte yanıp sönmeye başlıyor bu sırada diğer tüm donanımlar çalışmaya devam ediyor. Bilgisayarı kapatma tuşuna basıp kapatıp öyle açıyorum açtıktan sonra da klavye ve mouse 1 dk sonra falan çalışmaya başlıyor. Daha önce bu sorunu yaşayan veya gören var mı? Sorunun neyle alakalı olduğunu bir türlü bulamadım yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar çalışırken ekran donuyor ve 2 saniye sonrasında ekran kararıyor. Ardından ekran kartı RGB'si kendi rengi ve beyaz renkte yanıp sönmeye başlıyor bu sırada diğer tüm donanımlar çalışmaya devam ediyor. Bilgisayarı kapatma tuşuna basıp kapatıp öyle açıyorum açtıktan sonra da klavye ve mouse 1 dk sonra falan çalışmaya başlıyor. Daha önce bu sorunu yaşayan veya gören var mı? Sorunun neyle alakalı olduğunu bir türlü bulamadım yardımlarınızı bekliyorum.
PSU belirtirmisin
Sistem reset atıyor kendine güç kaynağı ve sistem belirtirmisin?

Bu sorun AMD ekran kartı kullanırken başıma gelmişti sürücüden kaynaklanıyordu benim sorunum değiştirince gitti ama PSU'dan da olabilir yetersiz watt.

PSU belirtirmisin

Sistem reset atıyor kendine güç kaynağı ve sistem belirtirmisin?
Sistem res atmıyor ekran 2 sn donduktan ve bilgisayar çalışmaya devam ediyor ekran kartı RGB'leri 2 sn kendi rengi 2 sn beyaz renk şeklinde yanıp sönüyor. Ben güç düğmesinden kapatıp açıyorum. Açtıktan sonra da windows açılıyor mouse ve klavye 40-45 sn sonra çalışmaya başlıyor. Bu problem toplam 4-5 kez oldu ama son 2 günde 2 kez yapınca sorunun kaynağını bulmak istedim.

Sistemi toplayalı 4 yıl olmak üzere:
Anakart: Asus x370 PRO
İşlemci: Ryzen 1800X + Sıvı Soğutma
Ekran Kartı: GTX 1080
Ram: Corsair 8x2=16 GB
PSU - Silver 80+ 750 W
250 GB SSD
1 TB HARDDISK

Bu sorun AMD ekran kartı kullanırken başıma gelmişti sürücüden kaynaklanıyordu benim sorunum değiştirince gitti ama PSU'dan da olabilir yetersiz watt.
PSU'dan coilwhine gibi bir sorun olmuştu 6-7 ay önce çızırtı yapmaya başladı şu ara yapmıyor acaba onunla ilgili bir bağlantısı olabilir mi ?.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı