Ekran kapanıyor, klavye ve mouse çalışmıyor

4funMax

Centipat
Herkese iyi günler,
Büyük bir sorunum var sanırım. Bilgisayar çalışırken bir anda donuyor, 2 saniye sonra ekrana görüntü gelmiyor. Klavye ve mouseunda ışıkları kapanıyor. Teknik servise gönderdim, sadece işlemci ve ekran kartına Benchmark testleri yapmışlar bir sorun yok deyip geri gönderdiler. Ara ara problemi yaptığı için teknik servisin baktığı 15 dk da herhangi bir problem yok. Olay günlüklerine bakıyorum ama çok anlamadığım için bir çözüm de bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz @Ali Güngör ve @Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi günler,
Büyük bir sorunum var sanırım. Bilgisayar çalışırken bir anda donuyor, 2 saniye sonra ekrana görüntü gelmiyor. Klavye ve mouseunda ışıkları kapanıyor. Teknik servise gönderdim, sadece işlemci ve ekran kartına Benchmark testleri yapmışlar bir sorun yok deyip geri gönderdiler. Ara ara problemi yaptığı için teknik servisin baktığı 15 dk da herhangi bir problem yok. Olay günlüklerine bakıyorum ama çok anlamadığım için bir çözüm de bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz @Ali Güngör ve @Recep Baltaş

Hocam PSU modeli nedir?

ryzen 5 2600 stok soğutucu.
asus rog strix rx590 ekran kartı.
asus b450m-a anakart
tuf 2x8 gb ram
Hocam driver ve BIOS Update güncel mi?
bios hiç güncellemedim. Daha önce bir facia geldiği için başıma hiç bulaşmak istemedim :) Driverların hepsi güncel.
Sanırım çözümü buldum. Ekran kartının saat frekansını temel ayara çektim. Ekran kartı kendiliğinden oc değerlerindeydi. Ve birde güç kaynağını değiştirdim. Şu an bir sıkıntı gözükmüyor. Eğer problem tekrarlarsa yeniden buraya yazarım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı