Ekran kararıyor ve fan hızlanıyor

Neonkingdom26

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, bilgisayarım Valorant CS'ye falan giriyor çok drop yiyor, biraz sistem isteyen oyunlara girerken lobide siyah ekran oluyor ve ekran kartı fanı son sürat dönüyor. Ekran siyahlığı PC'yi tekrar başlatınca düzeliyor bazen de ekran kartı çöküyor. Sorun nerede olabilir?

Peki oyunlarda drop giriyor mu ve FPS kayıpları var mı?

Hayır her şey gayet normal.
Merhabalar, bilgisayarım Valorant CS'ye falan giriyor çok drop yiyor, biraz sistem isteyen oyunlara girerken lobide siyah ekran oluyor ve ekran kartı fanı son sürat dönüyor. Ekran siyahlığı PC'yi tekrar başlatınca düzeliyor bazen de ekran kartı çöküyor. Sorun nerede olabilir?

Ne yaptın çözdün mü? Benim sorun bugün format attıktan sonra başladı driverlar ile alakalı olabilir.

Son düzenleme:
Hayır her şey gayet normal.

Ne yaptın çözdün mü? Benim sorun bugün format attıktan sonra başladı driverlar ile alakalı olabilir.
durum halen aynı driverleri güncel sürümleri ile güncelleştirdiğim halde mal3esef kararma ve fps drop sorunu devam ediyor yakında bilgisayarcıya götürüp güç kaynağına baktıracağım

Durum halen aynı driverleri güncel sürümleri ile güncelleştirdiğim halde mal3esef kararma ve FPS düşmesi sorunu devam ediyor yakında bilgisayarcıya götürüp güç kaynağına baktıracağım.

Tamam dönüş yapmanı bekliyorum haberin olsun.
Durum halen aynı driverleri güncel sürümleri ile güncelleştirdiğim halde mal3esef kararma ve FPS düşmesi sorunu devam ediyor yakında bilgisayarcıya götürüp güç kaynağına baktıracağım.

Aklın da bulunsun sadece ekran kartını gönderme eğer hazır sistem olarak aldıysan kasayı gönder.

Son düzenleme:

Aklın da bulunsun sadece ekran kartını gönderme eğer hazır sistem olarak aldıysan kasayı gönder.
Bilgisayarcıya dün götürdüm bugün yanıt geldi, ben geçtiğimiz aylarda ekran kartını açıp termal macun değişimi yapmıştım o sırada ekran kartını kapatırken boşluk kalmış ve soğutmada temassızlık varmış, ama gene bir kontrol edecek ve bakım yapacak durum kesinleşince tekrar yazarım

Bilgisayarcıya dün götürdüm bugün yanıt geldi, ben geçtiğimiz aylarda ekran kartını açıp termal macun değişimi yapmıştım o sırada ekran kartını kapatırken boşluk kalmış ve soğutmada temassızlık varmış, ama gene bir kontrol edecek ve bakım yapacak durum kesinleşince tekrar yazarım.

Tamam dostum.

Hocam aynı sorun yaklaşık 5 aydır devam ediyor. Canavar bilgisayarım oyun oynatmıyor, ne yapmalıyım?

Dostum işi bilen sağlam bir bilgisayarcıya getir ya da parçaları tek tek değişerek bulucaksın. Önce PSU'dan başla onu değiş bir yerden ödünç al ya da satın al sen bilirsin onu dene.

Geri
Yukarı