Ekran kararıyor ve fan hızlanıyor

Neonkingdom26

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, bilgisayarım Valorant CS'ye falan giriyor çok drop yiyor, biraz sistem isteyen oyunlara girerken lobide siyah ekran oluyor ve ekran kartı fanı son sürat dönüyor. Ekran siyahlığı PC'yi tekrar başlatınca düzeliyor bazen de ekran kartı çöküyor. Sorun nerede olabilir?

Sorununuz çözüldü mü bende de aynı sorun var da?

Merhaba sorunu çözdünüz mü? Hala yaşıyorum bu sorunu.

Dostum işi bilen sağlam bir bilgisayarcıya getir ya da parçaları tek tek değişerek bulucaksın. Önce PSU'dan başla onu değiş bir yerden ödünç al ya da satın al sen bilirsin onu dene.

Fakat oyuna girince veya oyundayken ölünce ya da öldürünce kapanıyor PSU ile pek alakası olduğunu sanmıyorum.

Merhaba sorunu çözdünüz mü? Hala yaşıyorum bu sorunu.

Fakat oyuna girince veya oyundayken ölünce ya da öldürünce kapanıyor PSU ile pek alakası olduğunu sanmıyorum.
Sorunu tespit etmek maksadıyla ekran kartını farklı bir sisteme takıp kullandım ve aynı hatayı aldım, bu şekilde sorunun ekran kartından olduğunu tespit ettim.

Sorunu tespit etmek maksadıyla ekran kartını farklı bir sisteme takıp kullandım ve aynı hatayı aldım, bu şekilde sorunun ekran kartından olduğunu tespit ettim.
Fakat henüz çözüm bulamadınız değil mi?
Birçok kapanma sonrası bu ekran geldi ve sorunun SSD'ler olduğu gözüküyor.

Dosya Ekleri

• 20220605_221019.jpg
    20220605_221019.jpg
    147,6 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleme:
Fakat henüz çözüm bulamadınız değil mi?

Birçok kapanma sonrası bu ekran geldi ve sorunun SSD'ler olduğu gözüküyor.
Hayır malesef yeni bir ekran kartınaldım bakalım ne olacak.
Hayır malesef yeni bir ekran kartınaldım bakalım ne olacak.
An itibariyle yeni ekran kartını taktıktan sonra sorun yaşamadım. Bu da sorunun ekran kartından kaynaklandığını gösteriyor.

Son düzenleme:
Hocam sorunu bu mesajınızdan sonra hiç yaşadınız mı? Sorunu uzun zamandır yaşıyorum.

Yok dostum. Sorun oldutak sonra ekran kartını garantiye yolladım. Kartta sıkıntı olmadığı söylendi. Kart geldikten sonra tekrar oyun oynadım ama garip bir şekilde bir daha o sorun olmadı. Ben garantiye almak için PSU değiştim. Çok garip bir olay neyle alakalı olduğunu çözmek çok zor. Binanın elektrik alt yapısı ile alakalı bile olabilir. Topraklanmadan dolayı yapma ihtimali bile var. Sana tavsiyem bulabiliyorsan PSU bul bir yerden öyle test et. Parçaları değişe değişe test etmekten başka çaren yok.

Yok dostum. Sorun oldutak sonra ekran kartını garantiye yolladım. Kartta sıkıntı olmadığı söylendi. Kart geldikten sonra tekrar oyun oynadım ama garip bir şekilde bir daha o sorun olmadı. Ben garantiye almak için PSU değiştim. Çok garip bir olay neyle alakalı olduğunu çözmek çok zor. Binanın elektrik alt yapısı ile alakalı bile olabilir. Topraklanmadan dolayı yapma ihtimali bile var. Sana tavsiyem bulabiliyorsan PSU bul bir yerden öyle test et. Parçaları değişe değişe test etmekten başka çaren yok.
Bazen bir süre düzeliyor kapanma olmuyor sonra tekrar başlıyor :D

Sorunu çözebildiniz mi aynı sorun bende de var. 10 saat açık kaldı bugün pc. Oyundayken tekrar birden görüntü gitti mavi,yeşil bazen ise beyaz ekran oluyor yeniden başlatmazsam düzelmiyor çok can sıkıcı bir olay. Görüntü durduk yere gidiyor

Sorunu çözebildiniz mi aynı sorun bende de var. 10 saat açık kaldı bugün pc. Oyundayken tekrar birden görüntü gitti mavi,yeşil bazen ise beyaz ekran oluyor yeniden başlatmazsam düzelmiyor çok can sıkıcı bir olay. Görüntü durduk yere gidiyor
Merhaba dostum sorunu garip bir şekilde ekran kartı güç kablosu varya 6+6 pin takılı olanı çıkarıp olmayanı taktım sorun düzeldi.

Benim ekran kartım Gtx 1050 ti, güçten herhangi bişey bağlanmıyor ekran kartıma. Ekran kartımı ram takar gibi takıyorum öyle çalışıyor. Mesela az önce açtım 5 dk sürmedi ekran gitti tekrar başlattım şuan hala gitmedi 30 dk oldu sanırım. Dün 10 saat gitmemişti. Çok garip gerçekten

Geri
Yukarı