Ekran kartı %100 çalışarak çok ısınıyor

Ekran kartınızın AMD olduğunu görebiliyorum ama devamını okuyamadım öncelikle hangi marka, modele ait olduğunu belirtin. Ayrıca kartı %100 kullanması iyi bir şey. Sıcaklık değerlerini de yazın tabi.

Yanılmıyorsam fotoğraflarda RX 6800 XT olduğu görünüyor.

Ekran kartı sanırım RX 6800 XT
Kart Radeon Software'da 6600 XT olarak gözüküyor. Fakat kasa içi fotoğrafa bakılırsa 6600 XT olamaz çünkü ikinci sayının üst kısmı tamamen kapalı.

91 derece hotspot sıcaklığı gayet normal.

Kart Radeon Software'da 6600 XT olarak gözüküyor. Fakat kasa içi fotoğrafa bakılırsa 6600 XT olamaz çünkü ikinci sayının üst kısmı tamamen kapalı.

91 derece hotspot sıcaklığı gayet normal.
Ben mi fotoğraflarda görmüyorum? Radeon Software nerede ? Arkadaşın önceki konulardan 6900 XT'ye sahip olduğunu hatırlıyorum.

Bu arada haklısınız 91 derece bağlantı yeri sıcaklığı dert edilecek bir şey değil.
Ekran kartı RX 6600 XT uygulamanın üst kısmında gördüm. 91 derece cidden çok fazlaymış.
Yuh be 91 derece nedir, Fermi kart sandım bir an :D Başka bir program ile de bakabilir misin?
Fazla değil.

150 derece mi olması lazım? :D
NVIDIA kartlarda hotspot yok diye düşük sanıyorsunuz. AMD'de 90 derece hotspot dert edilecek bir şey değil.

Ayrıca büyük ihtimalle kartının fanları düşük RPM'de çalıştığı için böyle. Kendisi ayarlarsa sorunu ortadan kalmış olacak.

NVIDIA kartlarda hotspot yok diye düşük sanıyorsunuz. AMD'de 90 derece hotspot dert edilecek bir şey değil.
8800 serisinden bu yana sürekli NVIDIA kart kullanıyorum. Sen 90 derecelere normal deyip oraya buraya haha atmaya devam et. Bak bakalım bu ne?
1653612296996.png

8800 serisinden bu yana sürekli NVIDIA kart kullanıyorum. Sen 90 derecelere normal deyip oraya buraya haha atmaya devam et. Bak bakalım bu ne?
Eki Görüntüle 1400591

Yani? Hala bir şey kanıtlamış olmuyorsun.
5500 XT'yi 2 sene 90 derece hotspot ile kullandım. Bİr sıkıntı çıkartmadı. Şu anki kartım 80 derece Hotspotlar'da geziyor, yine sıkıntı çıkartmayacak.
AMD'nin 105 derece limiti var zaten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1653612486828.png

1653612502402.png

Buyur bak. Dediğim gibi Junc. İçin 91 normal. Fan hızları düşüktür, arttırınca sıcaklık daha da düşer.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani? Hala bir şey kanıtlamış olmuyorsun.
5500 XT'yi 2 sene 90 derece hotspot ile kullandım. Bİr sıkıntı çıkartmadı. Şu anki kartım 80 derece Hotspotlar'da geziyor, yine sıkıntı çıkartmayacak.
AMD'nin 105 derece limiti var zaten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Eki Görüntüle 1400592

Eki Görüntüle 1400593

Buyur bak. Dediğim gibi Junc. İçin 91 normal. Fan hızları düşüktür, arttırınca sıcaklık daha da düşer.
Görev yöneticisinde HotSpot mu gösteriliyor AMD ekran kartında?

Görev yöneticisinde HotSpot mu gösteriliyor AMD ekran kartında?
Evet. Kendim de örnek vereyim.
1653612723489.png

Fanların hızına göre oluşan farka örnek olarak da :

1653612748781.png

1653612758553.png

Fakat benim şahsi fikrimi sorarsanız keşke daha iyi soğutucular yapılsa da kartların ömrü çok daha uzun olsa. Ne kadar verilen sınır değerlerin içerisinde de olsa bu sıcaklıklar bence de gereksiz fazla. Soğutmadan kısacağız diye böyle yapıyorlar. Sadece çok üst seviye soğutmaya sahip kartların böyle bir problemi yok.

Arkadaşlar tartışmanın alemi yok. Daha arkadaş hangi kart olduğunu bile belirtmemiş, kasa belirtilmemiş, model belirtilmemiş. Hangi oyun belli değil. 6900 XT ise araştırdığım kadarıyla 95 derece normal kabul ediliyormuş, ben kartı 6600 XT sanmıştım başta.

Yeni konular

Geri
Yukarı