Ekran Kartı, 144 Hz Monitör ve FPS sorunu

Beyazency

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şimdi kafamda şöyle bir soru var ve işin içinden bir türlü çıkamadım. NVIDIA'da 1070 ve üstü ekran kartlarını AMD'de ise RX 580/590 üstü ekran kartlarını 1080P monitörler için tavsiye etmiyorsunuz. 144Hz monitörü verimli kullanmak için FPS'de 130, 140 dolaylarında olması gerekmiyor mu? Gerekiyorsa ben i5 6600 ve RX 580 ile 140 FPS dolaylarını nasıl yakalayacağım, yakalayamam. Hatta RX 580 kullanan kişilerin bilgisayarlarının çoğu oyunda 140 FPS'yi gördüğünü düşünmüyorum, grafik ayarlarını minimuma çekmediği sürece veya işlemcilerinin yüksek olmadığı sürece. (PUBG, BF, COD vs gibi). E bu kartlar 1080P 144Hz monitörlerde kullanılıyorsa ancak gücü 144'e yakın FPS veremiyorsa 144Hz monitör kullanmanın mantığı nedir? Burada işlemcinin de mi yüksek olup desteklemesi gerekiyor? Ya da 100 FPS'yi yakalarsan kâfi 144Hz monitör için mi diyoruz?

Son düzenleyen: Moderatör:
144 görememenizin sebebi işlemci daboğazıda olabilir, 6600 144hz i besleyebilecek bir işlemci değil, ayarları kıssanızda 2080ti taksanızda görememe durumu var (işlemci lazım single manyağı)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı