Çözüldü Ekran kartı 511 dereceye çıktı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NANKATSU57

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
asus p7p55 lx
xeon x3440
sapphire rx 6500xt
16gb ram
1tb samsung hdd
2tb wd green hdd
256gb gigabyte ssd
Az önce işlemciye Cinebench R23'te çoklu çekirdek testi yaparken ekran gitti ve geri geldi geldiğinde ise sıcaklığa baktığımda ekran kartı sicakligi 511 gördüm. Aniden 511'e fırlamış ve hemen geri düşmüş. Böyle bir şey olabilir mi?

Çözüm
Bazen uygulamalarda öyle hatalı görünebiliyor.
Mesela benim ekran kartım ve işlemcim 3D Mark TimeSpy testinde anlık 200° ye çıkmış görünüyor.
Fakat ekan kartı 511° olsaydı kartı katı halde göremezdiniz.
Az önce işlemciye Cinebench R23'te çoklu çekirdek testi yaparken ekran gitti ve geri geldi geldiğinde ise sıcaklığa baktığımda ekran kartı sicakligi 511 gördüm. Aniden 511'e fırlamış ve hemen geri düşmüş. Böyle bir şey olabilir mi?
1- Aniden 551 dereceye fırlayıp eski haline dönemez.
2-Öyle olsa bile sen o ekranı görmezedin şu an.

WhatsApp Image 2022-06-12 at 21.28.31.jpeg

Sistem overclock ettikten sonra işlemciyi yük altında bazen gidip geliyor ekran.

Bazen uygulamalarda öyle hatalı görünebiliyor.
Mesela benim ekran kartım ve işlemcim 3D Mark TimeSpy testinde anlık 200° ye çıkmış görünüyor.
Fakat ekan kartı 511° olsaydı kartı katı halde göremezdiniz.

Çözüm
Bilgisayarda yazılımların gösterdiği sıcaklık değerlerine pek inanmıyorum. Cihazım Excalibur G850 model bir laptop. İşlemcinin turbo boost özelliğini açıp oyuna girince 98 derece, alt tab atıp turboyu kapatıp oyunu tekrar açtığımda (aradaki süre Max 3 saniye) 60 derece oluyor. Açıkçası bir parçanın bu sürede bu kadar soğuyabileceğini veya ısınabileceğini düşünmüyorum. Sizdeki durum da anlık bir hatadan kaynaklanabilir. Arkadaşın da dediği gibi, cidden o sıcaklığa yükselmiş olsa muhtemelen bu konuyu açmamış olurdunuz.

Geri
Yukarı