Ekran kartı 75° olduktan sonra fan sesinin artması

İbrahimTatlı

Hectopat
Yer
Yatak Üstü, Laptop Ekranı Önü
Daha fazla  
Arkadaşlar ekran kartım Radeon 520. bu ekran kartıyla birçok oyunu oynadım tattım zevkli zamanlar geçirdim ama oynarken hep kafamı bipleyen bir şey oluyordu. Ses yaklaşık 1.5 yıldır var. Ekran kartı 75 dereceye gelince veya geçince sesi çok fazla geliyor ve rahatsız ediyor. Buna karşı ne yapabilirim?

Arkadaşlar ekran kartım Radeon 520. bu ekran kartıyla birçok oyunu oynadım tattım zevkli zamanlar geçirdim ama oynarken hep kafamı bipleyen bir şey oluyordu. Ses yaklaşık 1.5 yıldır var. Ekran kartı 75 dereceye gelince veya geçince sesi çok fazla geliyor ve rahatsız ediyor. Buna karşı ne yapabilirim?

75 dereceye çıkması biraz anormal bence kasanın soğutmasıyla alakalı olabilir eğer temperli camlı önünde 3 fanlı önünü aç ben açtım fanlar öyle bir üflüyor ki 1050 Ti MSI 60 derece sabit GTA 5 vs.

Gayet güzel sıcaklık ama rahatsız ediyor ise termal macun ve temizlik yap.

Zaten temiz bilgisayar işlemci derecesi boşta 35 derece ekran kartı 40 derece fazla bir artış yok oyunda da değerler çok yüksek değil yaz ayındayız diye 75 derece normalde kışın 65 falan ama her yaz yaşıyorum bu sorunu sinir bozmaya başladı hafiften.
Gayet güzel mi 75 derece çok fazla.

Bence yaz ayındayız diye 75 derece.

75 dereceye çıkması biraz anormal bence kasanın soğutmasıyla alakalı olabilir eğer temperli camlı önünde 3 fanlı önünü aç ben açtım fanlar öyle bir üflüyor ki 1050 Ti MSI 60 derece sabit GTA 5 vs.

Laptop'u açıp temizleyebilirsin ama kasasını açmak garanti dışı bırakır. RPM hızlarını düşürebilirsin ki önermem kartın daha fazla ısınır performansın düşer. Ses yalıtımı güzel olan bir kulaklık alıp ekran kartı 75 derecelere geldiği zaman sesi artırırsın kafan rahat olur.

Laptop'u açıp temizleyebilirsin ama kasasını açmak garanti dışı bırakır. RPM hızlarını düşürebilirsin ki önermem kartın daha fazla ısınır performansın düşer. Ses yalıtımı güzel olan bir kulaklık alıp ekran kartı 75 derecelere geldiği zaman sesi artırırsın kafan rahat olur.

Zaten bende öyle yapıyorum kulaklık ile oynuyorum bu arada AMD Radeon WHQL sürümü mü daha iyi optional'mi çünkü bende 20.5.1 optional sürümü var performans düşüşleri yaşadım WHQL'de öyle bir şey fark etmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı