Çözüldü Ekran kartı 8 GB olabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Eğer Dxdiag sekmesi üzerinden bakıyorsanız orda çeşitli değerler yazar. Bir kısmı grafik biriminin üzerindeki gerçek VRAM, bir kısmı RAM'den kullanmasına izin verilen bellek miktarı ve bir kısmı da toplam video belleği miktarıdır. Örnek olarak:
1684755319588.png

Ortadaki değer, ekran kartının üzerindeki VRAM değeri.
Ekran kartımı 4 GB diye aldım ama ekran kartı hafızası 8 GB gözüküyor. Acaba neden?

Görev Yöneticisi'nden ekran karti kisminin ekran görüntüsünü atar misin?

Ekran kartımı 4 GB diye aldım ama ekran kartı hafızası 8 GB gözüküyor. Acaba neden?

Bağdaştırıcı kısmındaki ayırılmış video belleği 4 GB + paylaşılan sistem belleği yani RAM paylaşımı da varsa 4 GB toplamı 8 GB gözükebilir. Önemli olan "ayırılmış video belleği"dir.

Eğer Dxdiag sekmesi üzerinden bakıyorsanız orda çeşitli değerler yazar. Bir kısmı grafik biriminin üzerindeki gerçek VRAM, bir kısmı RAM'den kullanmasına izin verilen bellek miktarı ve bir kısmı da toplam video belleği miktarıdır. Örnek olarak:
1684755319588.png

Çözüm
Görev Yöneticisi'nden ekran karti kisminin ekran görüntüsünü atar misin?
Gpu z ile baktım 4 GB ymiş. Ama neden 8gb ekran hafızası gözüküyor onu anlamadım.

Eki Görüntüle 1788670
Tmmdır eyvallah, çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı