Ekran Kartı Aktif mi Değil mi ?

EmreBskn

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar maverick 10.9.2 kurdum ve dün App Store üzerinden güncelledim. Şuanda 10.9.3 yüklü. Daha önce de bu varmıydı bilmiyorum fakat söyle birşey çarptı gözüme. Sistem raporundan baktığımda resimlerdeki gibi şeylerle karşılaştım. Fakat ekran kartı aktif mi değilmi çözemedim. Aktif değilse nasıl aktif edebilirim yardımcı olabilirmisiniz ? Son resimde sürücü yüklü diyor :S
Ekran Resmi 2014-06-09 18.13.40.png
Ekran Resmi 2014-06-09 18.13.03.png
Ekran Resmi 2014-06-09 18.14.27.png

Diz üstü sistemlerde genellikle oyuna girdiği zaman ekran kartına geçer. Oyun oynamadığınız zamanda ise HD Graphicsi kullanır.

Windows için bunun doğru olduğuna eminim fakat mesela şu konudaki arkadaşda bu ekran kartı bu mac hakkında kısmında şu şekilde görünüyor.

https://www.technopat.net/sosyal/konu/amd-radeon-hd-7670m-mavericks-Çalıştırma.50961/

8vqfxk.png

Güncelleme sayesinde ekran kartınız otomatik olarak tanınmış (intel hd). AMD için ise o konuda geçen anlatımı ve dosyayı deneyebilirsiniz. Ancak hackintosh üzerinde her zaman intel hd çalışır (intel hd + harici mobil sistemlerde). O yapılan anlatımda belki sadece ismini çıkarmışta olabilirler. Test edilmesi gerek.

Not: Ekran kartınızın aktif olduğunu en basit üst menübar yani üst çubuk şeffaf ise anlarsınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı