Hackintosh orijinal değil mi?

Emir YOL

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Öncelikle bu forumda korsana yer verilmiyor.

Fakat Hackintosh benim gözümde korsan. Neden mi?

1- Mac almadan yapılıyor. macOS benim gözümde sadece Mac'lere özel.
2- Windows veya Linux bir PC alıyoruz. Bunlar genellikle birçok markadan oluşuyor ASUS, Acer, MSI vs.
bunun hakkında düşünceleriniz varsa alabilir miyim? @Recep Baltaş @Ali Güngör

Burada cevap verilmiş.

1. Hackintosh, orijinal bir OS X kullanmak gibidir. AppStore'a erişebilir, programları Apple hesabınla satın alabilir ve hatta biraz uğraş ile iMessage gibi servisleri dahi kullanabilirsin. Tabi Hackintosh'un ilk başta halledilmesi gereken sorunları olabilir zira OS X, Mac cihazlar için tasarlanmıştır. PC donanımında çalışması için DSDT yamalamasından tut da Kext kurulumuna kadar birçok adım gerekebilir.
  2. Lisans kodu yok. Zaten Mavericks ile birlikte ücretsiz oldu. Sadece iMessage gibi bazı yazılımlar sorun çıkartıyor ama dediğim gibi onları da ufak tefek çözümlerle halledebiliyorsun.
  3. Evet. Hatta kredi kartın ile güvenli bir şekilde uyuglamalar satın alıyorsun ve bunlar Steam gibi ömrü boyu hesabında kalıyor. Hackintosh'tan alman bir şeyi değiştirmiyor.
  4. Clover kullanırsan ve Kext'leri doğru uygun klasöre atarsan bütün güncelleştirmelerden sağ salim çıkabilirsin. Clover UEFI kurulum, mükemmel hackintosh'a giden yolun başlangıcıdır.
  5. OS X 32 Bit devrini kapatalı çok oldu. Son 32 Bit destekli sürüm Snow Leopard idi... Gerisi 64 Bit.

Burada cevap verilmiş.
Sanırım bir hata yapmışım, amacım "Yasal değil mi?" sorusuydu.

Benim bildiğim kadarıyla yasal değil. Çünkü EULA'ya (Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi) göre yazılımı kopyalayamaz, başka cihazda kullanamazsınız.

Ama benim etik anlayışıma göre etik bir davranıştır orası ayrı. : )

Geri
Yukarı