Ekran Kartı Alırken Test Etme

Ezerboi

Hectopat
İyi forumlar arkadaşlar. Malum fiyatlar belli olduğu için 2.el 2 sene garantili ürün alıyorum. Alırken furmark ile test edebileceğimi öğrendim ama sonuçları okumayı bilmiyorum. Önerebileceğiniz bir yol var mı?

Çözüm
Her kartın aldığı ortalama bir skor vardır. Aldığınız skoru internetteki diğer kullanıcılarla karşılaştıracaksınız.

Benim bildiğim bunu yapabileceğiniz en iyi yazılım 3D Mark. Buradan hangi sistem bileşenleriyle ne kadar puan alındığını aratabiliyorsunuz ve daha önce testi yapmış kişilerin sonuçları detaylarıyla karşınıza çıkıyor:

Her kartın aldığı ortalama bir skor vardır. Aldığınız skoru internetteki diğer kullanıcılarla karşılaştıracaksınız.

Benim bildiğim bunu yapabileceğiniz en iyi yazılım 3D Mark. Buradan hangi sistem bileşenleriyle ne kadar puan alındığını aratabiliyorsunuz ve daha önce testi yapmış kişilerin sonuçları detaylarıyla karşınıza çıkıyor:

Çözüm
Sadece 3dmark bakma kendi benchmark testi olan oyunlardan birisini örn. shadow of theTomb raider, Shadow of war gibi. Ve test sırasında karta kula kvermeyi ihmal etme cızırtı falan geliyor mu coil whine durumu var mı. Ve bunları yaparken sıcaklık değerlerini gözlemeyi unutma. 2. el çok güzel 1080Ti lar dolaşıyor piyasada yeni alınma gibi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı