Ekran kartı sıcaklığını test etme programı

DIABLO36

Hectopat
AORUS RTX 2060S ekran kartı kullanıyorum. LoL gibi bir oyunda Orta ayarlarda ekran kartım 50-53 derece aralarında seyirmekte. Bazen 55 oluyor ve o zamanlar da fanları dönmeye başlıyor. LoL gibi bir oyunda da hiçbir zaman %50'nin üzerinde kullanım olmuyor. Bu yüzden ekran kartımın tam yükte kaç derecelere çıkacağını görmek istiyorum. Bunun için hangi program ile test yapmam gerek?

LoL gibi ekran kartı kullanımı %50'nin üzerini geçmeyen bir oyunda bahsettiğim sıcaklık değerleri sizce normal mi? 55 dereceden sonra fanlar dönmeye başlıyor çünkü.

Sıcaklıklar normal. MSI Afterburner kullanabilirsiniz. Oyun içinde sıcaklıkları görebilirsiniz bu sayede.

Sıcaklıklar normal. MSI Afterburner kullanabilirsiniz. Oyun içinde sıcaklıkları görebilirsiniz bu sayede.

Evet, o programı biliyorum fakat şu an tam yük altında test edebileceğim bir oyun olmadığı için eğer varsa bir test programı istemiştim. PUBG var Steam'de ama sistem yeni ve daha henüz kurmadım. PUBG ile ultra ayarlarda test etsem olur mu?
++

Kasa CM H500 ve önü Mesh panel. Öndeki iki adet büyük fanın devir hızlarını kontrol edemiyorum, onlar kendileri hep stabil bir hızda çalışmaktalar.

Normal bir şey. Her ekran kartının ayarlanmış oluyor. Bazı ekran kartlarında 60 derecede fanlar çalışmaya başlar. LOL gibi bir oyunda %50 altında olması normal. GTA 5, Forza Horizon 4 gibi oyunlara girdiğinizde bu %99'a çıkar.

Normal bir şey. Her ekran kartının ayarlanmış oluyor. Bazı ekran kartlarında 60 derecede fanlar çalışmaya başlar. LOL gibi bir oyunda %50 altında olması normal. GTA 5, Forza Horizon 4 gibi oyunlara girdiğinizde bu %99'a çıkar.
%50'nin altında kullanımda 50 bazen de 55 derece oluyorsa, %99 kullanımda derecenin çok daha fazla olması beni biraz endişelendirdi ama PUBG indirip test edeceğim o da kabul görür sanırım test için.

%50'nin altında kullanımda 50 bazen de 55 derece oluyorsa, %99 kullanımda derecenin çok daha fazla olması beni biraz endişelendirdi ama PUBG indirip test edeceğim o da kabul görür sanırım test için.
PUBG optimizasyonu çok kötü bir oyun. GTA 5 veya Forza Horizon 4 indirseniz daha iyi olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı