Ekran kartı almak için beklenmeli mi?

Enes_Tiryaki

Hectopat
Yer
Üsküdar/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şu anda dünya genelinde ekran kartlarının fiyatının arttığını herkes biliyordur. Ben şu anda ekran kartı almak istiyorum ama 2. el GTX1050 Ti ilanları bile 1600'den başlıyor. Sizce beklemeli miyim? Bir yandan dolar artıyor ama belki de yakın zaman da stok sorunları çözülecek. Ne yapmalıyım gerçekten çok kararsız kaldım. Sizce ne yapayım?

Şu an bir kart stokları cidden az neden anlamadım. Yeni kart seri üretiyorlar olabilirler çok acil değilse bir iki ay beklerdim ama daha çok beklemezdim.

Bekle madenciler yüzünden böyle madenciliğe çözüm bulunursa yarı yarıya oynar fiyatlar 330 dolar RTX 3060 4000 TL falan olması lazım normalde.

Son 2-3 yıldır tekrar tekrar açılan konu. Beklemek istersen bekle, ama 2 yıl sonra yine aynı başlıkta konular açılacak. Fiyatlar genel olarak düşmez. Velev ki dünyada düşse bile, kur farkından dolayı bizde yine düşmez. Belli bir fiyatı gören birşeyin, fazla düşmesi pek mümkün değildir piyasada. Yinede siz bilirsiniz yanıltmış olmayayım.

Cidden 1 sene önce de aynı konular vardı, hâlâ var.
Kardeş nereden bilelim?
1 sene önce de 7-8k'dan RTX 3080 alanlara enayi gözüyle bakıyorlardı. Şimdi 15-20k'ya alıyor insanlar.
Herkes 2021 ortası gibi biter diyordu, bitmiyor. Kimse bir şey diyemez.

Türkiye'de yaşıyoruz. Ne zaman görüldü bir şeylerin fiyatlarının düştüğü ? Bence beklemeyin.
Konu sahibi diyor ki "dünya genelinde ekran kartlarının fiyatının arttığını herkes biliyordur"
Sen de utanmadan hemen çamur at. Beğenmiyorsan yallah git veya seçimi bekle.

Geri
Yukarı