Ekran Kartı Almak İçin Uygun Zaman mı?

20xx serisi yayınlanınca 10xx serilerinin nispeten biraz düşeceğini düşünüyorum... Ama dünya geneli bir stok sorunu var maalesef... Eskiden herkes 1080ti çekilişi yapardı şimdi incelemeye bile gönderemiyorlar diye herkes yazıp çiziyor... 2 hafta önce Gaming X 1060 3G versiyonunu aldım 1600 liraya aldım şu anda fiyatı 1620 lira... Hesabını sen yap artık.. 5 Ay önce bu ekran kartı 1000.1100 lira civarındaydı... Alıp stop yapıp satsan bile kar edersin... Şahsi görüşümdür yorumları bekleyip görmek en güzeli...

Bence alın. İlk madenci vurgununda RX serisi karaborsaya çıkmıştı, dediler ki bekleyin stok gelince tekrar düşecek. Ama düşmedi. 1050 TI ile arasında 50 lira fark olan 570 GTX 1060 ile aynı fiyata satılmaya başladı. Şu an da aynısı oluyor. Bekleyeceksiniz, sonra şu an 1000 lira diye laf ettiğimiz 1050 TI olacak 1200 lira, 2050 TI çıkacak o da 1500 lira olacak. Piyasalar kaç aydır durmadan yükselip duruyor, yükselmeye de devam edecek, beklemek akıl kârı değil.

Şuan alınmaz, ama bundan sonra da alınabilecek gibi durmuyor, bu mining muhabbeti stock sorunundan çok yüksek fiyattan da satılabilmesini sağladı kartların, 1500e alan varken neden 1000e satsınlar :)

GTX 1050 Ti şu an 1000 TL'nin üstüne çıkmış durumda, sistem toplamak için beklenmeli mi? Yoksa fiyatlar daha da yükselecek mi?
Bitcoin ve altın madeni yatırımları çoğunlukla gerçekleşti. Yani bundan sonra yatırım amaçlı çok fazla kart alınmayacaktır çünki BTC sistemi gittikçe zorlaşıyor ve profesyonel bir yatırımcı BTC ( ekran kartları ile altın madeni kazmak ) yatırımının geçtiğini bilir. Önümüzdeki 3 4 aydan sonra fiyatlar düşecektir. Ayrıca AMD yaptığı açıklamada ekran kartı üretimini arttıracağını söyledi fakat Nvidia tarafı böyle bir şey yapacağını henüz belirtmedi. Demem o ki AMD'nin kart arttırması ve BTC'nin durulması ile yakın gelecekte fiyatlar düşecektir. Teşekkür ediyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı