Ekran kartı almak vs sistem dizmek

EldrithcWraith

Kilopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Ülkem sağ olsun hayallerim suya düştü. Şimdi soruma geçiyorum,
Ekran kartı alabileceğim sistem aynen böyle olacak:
RX 6500 XT ekran kartı.
i3 3220 işlemci.
H61H2-M17 anakart.
2x4 Dual 8 GB RAM.
128 GB SSD.
1 TB HDD.
Casper OEM kasa.

Sistem dizip ekran kartını geçirebileceğim sistem de aynen böyle olacak:
GT 1030 ekran kartı.
i3 10100F işlemci.
B560 anakart.
2x8 16 GB RAM.
128 GB SSD.
1 TB HDD.
Aerocool graphite kasa.

Bana göre sistem dizmek daha iyi gibi geldi. Ekran kartını idare edebilecek gibiyim. Bir sene sonra da ekran kartı alırım sistem dizersem. Hangisi daha mantıklı?
@Emma Stone
@messinicocugu (hocalarım yardımcı olursunuz diye düşündüm)

Ya da APU mu almalıyım? Hiç APU'ya gitmiyorum ama...

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni sistem dizip ileride daha iyi bir ekran kartı almak daha mantıklı, şu anki sistemine o ekran kartını takarsan darboğaz olur işlemci bazlı oyunlarda rahat edemezsin zaten o yüzden en mantıklısı yeni sistem dizip ileride yeni ekran kartı almak.

Senin yerinde olsam ve 1030 beni bir süre idare edebilecekse sistem dizerdim. İleride bütçeye bağlı agresif bir karta geçerdim. Bütçen nedir bu arada kasa için? APU'da bakılabilir aslında.

@EldrithcWraith Bütçeni 1K civarı aşabilirsen şöyle bir şey dizilebilir. İleride duruma bağlı 6500 XT veya 6600 eklersen senden gayrısı yok.

@EldrithcWraith Bütçeni 1K civarı aşabilirsen şöyle bir şey dizilebilir. İleride duruma bağlı 6500 XT veya 6600 eklersen senden gayrısı yok.
Hocam ikinci el düşünemiyorum şu anlık. Ne de olsa ben aldığım bilgisayarı en az 9 yıl kullanıyorum. Yukarıda ki GT 1030'lu i3 10100F sistemi alsam daha sonra RX 6600 alsam nasıl olur? Belki ileride işlemci yükseltmesi de yaparım. Ayrıca o sistemle aynı fiyatta daha iyi bir şey toplayabilir miyim? O sistem bana yaklaşık 2000'e geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı