Ekran kartı anakarttan büyük

Mithril5

Kilopat
Msi B150M bazooka anakart kullanıyorum. Ekran kartı biraz anakarta göre büyük ve gaming serisi değil maalesef çünkü kısıtlı bütçe ile anakarttan kısmak zorunda kaldım. Anakartı değişmeye gerek var mı? İşlemci de i5 6500, darboğaz olayını nasıl anlarım ? Kulandığım anakart ile işlemci olayını ve kartı değişip değişmemem gerektiğini merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner ile kullanımları takip edebilirsiniz. İmzanızda gördüğüm kadarıyla 1060 kullanıyorsanız darboğaz olacağını sanmıyorum.

İmzanızdaki sistem için konuşmak gerekirse anakart üzerindeki PCI-E slotu kullandığınız ekran kartı ile uyumlu. Anakartın boyutu burada sıkıntı yaratmaz. i5 6500 ile o ekran kartını darboğaz olmadan kullanabilirsiniz.

Ekran kartları zaten genelde anakarta göre büyük. :D Anakartının PCI Express yuvası güçlendirilmiş, ekran kartını kasaya vidalamayı unutmadığın sürece bir sıkıntı yaratmayacaktır. Kullandığın işlemci ve ekran kartı 1080p kullanımına son derece uygun, darboğaz olmaz.

Öncelikle darboğazla ilgili verilen cevaplar yanlış. Bu durum oyundan oyuna göre değişecektir. Battlefield 1, Ghost Recon Wildlands ya da Assasins Creed Odyssey gibi oyunlarda sapına kadar darboğaz olacak. Daha az işlemci kullanımına sahip oyunlarda ise yüksek CPU kullanımıyla karşılaşacaksın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle darboğazla ilgili verilen cevaplar yanlış. Bu durum oyundan oyuna göre değişecektir. Battlefield 1, Ghost Recon Wildlands ya da Assasins Creed Odyssey gibi oyunlarda sapına kadar darboğaz olacak. Daha az işlemci kullanımına sahip oyunlarda ise yüksek CPU kullanımıyla karşılaşacaksın.

Bazı oyunlarda Fps düşüşü yaşıyorum. Kasmalar da oluyor. Bu ekran kartına rağmen. Bu durumu işlemci değişerek mi aşabiliriz ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı