Ekran kartı anakarttan büyük

G
Dostum örnek vermek için bu Afterburner değerlerini paylaşıyorum. Tabi yeni çıkan oyunlardan henüz Assassins Creed ve BF1 gibi oyunları paylaşamadım çünkü sildim oynarken fps düşüşü yüzünden keyif alamadım. Rise of Tomb Raider' da vsync kapalı ve grafiklerin yoğun olduğu yerlerde 50 lere kadar düşüş oluyor fps de. Genelde her oyunu 60 Fps ye sabitleyip oynuyorum. Üstelik bu oyun 2016 oyunu olmasına rağmen durum bu BF1 ve Call of Duty WW2 değerlerini de paylaşacağım konuyla ilgili önerilerin almak için.
Gördüğun gibi CPU kullanımı oldukça yüksek FPS nin düstüğu yerlerde hala VSYNC kapalı iken GPU Kullanımı düşüyorsa ve CPU değelerleri %100 e dayaniyorsa darboğaz vardır.

İşlemciyi değişmem gerek dostum sanırım. Cevapların için teşekkür ederim. Bütçeme uygun bir işlemci almam gerek. :(
Malesef ki öyle bunu sadece senin için söylemiyorum kaldı ki bu tarz konuları inceleyip yanlıs bilgilere kapılan o kadar çok insan var ki ,darboğaz yapmaz diyip bu konu hakkında yanlış bilgi veren insanların yorumlarıyla sistem topluyorlar.
Dedigim gibi maddi olarak sıkıntıdaysan bir süre o işlemciyle devam edip iyi bir şey alabilirsin . Ryzen 2600x cidden şiddetle tavsiye ettiğim bir işlemci hem az CPU kullanımı ilersi için iyi bir yatırım olucaktır. 1. Nesil ryzen işlemciler de gayet başarılı ama almışken verdiğin paraya değer bir işlemci öneriyorum sana 8. Nesil intel işlemcilerde anakart değişikliği isteyecektir.
Bir iki kuçuk tavsiye olarak nvdia denetim masasında max pre rendered frames ayarını 1 yapmanı önericem. Bu ayar CPU 'unun hazırlayacağı kare sayısını azaltıp bazı oyunlarda seni rahatlatabilir.
Doku Süzme kalitesi = yüksek kalite
Doku Süzme-Negatif LOD tercihi =durdur
Bu 3 ayar bazı oyunlarda kazanç sağlatabilir sana

Son düzenleme:
Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim dostum. Verdiğin ayarları uygulayıp deneyeceğim. Bütçe sıkıntısından dolayı bir müddet daha bu işlemciyi kullanmak zorundayım ama değiştirmeyi düşünüyorum. Darboğaz olayını o zaman saptayamadım forumdaki yorumlara aldandım biraz da maalesef.
Bu arada dostum bahsettiğin ayarları yaptıktan sonra grafik kalitesinde düşüş yaşanır mı ?
Monitörüm 60 hz olduğundan bahsetmiştim vsync açık mı kapalı mı olmalı ?

Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim dostum. Verdiğin ayarları uygulayıp deneyeceğim. Bütçe sıkıntısından dolayı bir müddet daha bu işlemciyi kullanmak zorundayım ama değiştirmeyi düşünüyorum. Darboğaz olayını o zaman saptayamadım forumdaki yorumlara aldandım biraz da maalesef.
Bu arada dostum bahsettiğin ayarları yaptıktan sonra grafik kalitesinde düşüş yaşanır mı ?
Monitörüm 60 hz olduğundan bahsetmiştim vsync açık mı kapalı mı olmalı ?
Kesinlikle açik olmalı zaten işlemci GPU ya uyum sağlayamıyor.GPU kullanımını yükseltirsen işlemci kullanımı da artacağından VSYNC açık kullanmanı öneririm.Görüntü de aman aman değişiklikler olmaz . Sana çok bir kazançta sağlamayabilir sen yine de bir dene

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı