Ekran kartı aniden 70 derece oluyor

Tortue

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
FurMark testini açtığımda normalde hiçbir şekilde 65 dereceyi geçmeyen ekran kartım, bugün sadece fan bakımından sonra 35-40 dereceden ani bir şekilde 70+ derecelere fırlar oldu. Evet bu durumda çok tehlikeli bir şey var. Soğutucu blok biraz oynuyordu sanırım işlemciye temas etmiyor, mevcut macun da kuru olduğu için çatladı ve ısı iletimi sağlanmıyor. Termal pedleri değiştirmek istemiyorum ama değiştirirsem ne kadar incelikte ped almam gerek söyler misiniz?

FurMark testini açtığımda normalde hiçbir şekilde 65 dereceyi geçmeyen ekran kartım, bugün sadece fan bakımından sonra 35-40 dereceden ani bir şekilde 70+ derecelere fırlar oldu. Evet bu durumda çok tehlikeli bir şey var. Soğutucu blok biraz oynuyordu sanırım işlemciye temas etmiyor, mevcut macun da kuru olduğu için çatladı ve ısı iletimi sağlanmıyor. Termal pedleri değiştirmek istemiyorum ama değiştirirsem ne kadar incelikte ped almam gerek söyler misiniz?

Termal macunu yenile ve vram için soruyorsan 1mm ped almanı öneririm. Termal ped için Arctic marka alman iyi olur ama beklerim yurtdışından alabilirim diyorsan Termalright daha iyi.

Son düzenleme:
Soğutucu blok oynuyor ne demek? Daha önce söktünüz mü? Ekran kartı tamiri yapan biri piyasada satılan termal pedleri takacagina hiç takma daha iyi demişti. Soğutucu sallanıyorsa sorun belli, işlemcisine temas etmiyor doğru şekilde demektir.

Ekran kartları işin 80 dereceye kadar normal ama 35'den 70'e diyorsanız o işte bir iş var fan bakımını kim yaptı?

Dostum fanların vidasıyla ne ilgisi var? Fan vidaları tamamen sıkılı ve hepsi sorunsuz dönmekte. Ekran kartı aniden 70 dereceye fırladığı anda soğutma bloğu da soğuk durumda oluyor. Normalde el bile değdirmemesi gerekiyor.

Fandan bahseden kim?😂 soğutma blogu oynuyor dedin onun vidalarını sordum.

Fandan bahseden kim?😂 soğutma blogu oynuyor dedin onun vidalarını sordum.

Soğutma bloğunu hiç sökmedim. Elimde termal ped yok ve garantisini bozmak istemedim ürünün. Şimdi garantiye ver diyeceksin, garantiyle uğraşamam bu aralar.

Fanları sökmüşsün garantisi bozuldu dersen, bunu anlamalarına imkan yok.

Dostum fanların vidasıyla ne ilgisi var? Fan vidaları tamamen sıkılı ve hepsi sorunsuz dönmekte. Ekran kartı aniden 70 dereceye fırladığı anda soğutma bloğu da soğuk durumda oluyor. Normalde el bile değdirmemesi gerekiyor.
Sorun da burada zaten, bloğun vidaları gevşek olduğu için ısı bloğa iletilemiyor gibi görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı