Ekran kartı aniden gitti

Orhan94TR

Centipat
Sabah çalışan ekran kartım çalışmaz oldu. Bilgisayardan anlamıyorum. Görüntü bağdaştırıcıların da gizli aygıtları göster seçeneğine tıkladığım da bunlar çıkıyor. Görev yöneticisinde de GPU yok ve Radeon açılmıyor.
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ulan ya anılar canlandı gözümde. Benim dandirik kasaya o zamana göre güzel bir kart takmistik. 2 gün sonra pat diye yanmıştı,bilgisayarcı da binde bir ihtimal hatalı ürün denk gelmiş diyip garantiye yollamıştı,bize de aynı kartı tekrardan vermişti. Yine 2 gun sonra aynı olay olunca adam daha kartı tekrar yenilemedi,parayı iade etti. Ekran kartı yanması kadar kotu bişey yok. Bizim bilgisayarcı da o dönem anakartin kaldirmayacagi bişey takmıştı ki böyle 2 günde 2 kart yakmistik.

İntel de yani dahili ekran kartı ile bir süre idare etmeniz gerekebilir. Bir arkadaşımda kendiliğinden düzelmişti yani düzelmezse servis meselesi ki bu dönemde servis nasıl olur.

Sabah çalışan ekran kartım çalışmaz oldu. Bilgisayardan anlamıyorum. Görüntü bağdaştırıcıların da gizli aygıtları göster seçeneğine tıkladığım da bunlar çıkıyor. Görev yöneticisinde de GPU yok ve Radeon açılmıyor.
Eki Görüntüle 539984
Bir sürü saçma saçma başka ekran kartların driverını yüklemişsiniz ya da ekran kartını değiştirdiniz ama driverı silmeden yapmışsınız, bütün driverları kaldırın kendi ekran kartınızın ve intelin driverınıı yükleyin ya da format atın
Ulan ya anılar canlandı gözümde. Benim dandirik kasaya o zamana göre güzel bir kart takmistik. 2 gün sonra pat diye yanmıştı,bilgisayarcı da binde bir ihtimal hatalı ürün denk gelmiş diyip garantiye yollamıştı,bize de aynı kartı tekrardan vermişti. Yine 2 gun sonra aynı olay olunca adam daha kartı tekrar yenilemedi,parayı iade etti. Ekran kartı yanması kadar kotu bişey yok. Bizim bilgisayarcı da o dönem anakartin kaldirmayacagi bişey takmıştı ki böyle 2 günde 2 kart yakmistik.
Anakart ekran kartı kaldırmaz diye bi şey olamaz büyük ihtimalle anakartın kuzey köprüsünde bi kısa devre bir şey vardır bu yüzden ekran kartların yanıyo olabilir. Eskide yaşandığına göre eski bi anakartsa sensörleri ve güvenlik önlemleri kötüyse o yüzden olur.

Son düzenleme:
Birsürü kart driver ı yüklenmiş hepsini kaldır işletim sistemin inteli otomatik yükleyecektir ekran kartın rx 550 ise onun driver ını amd in sitesinden indir yada amd programını calıştır ordan otomatik bulacaktır indir kur kartında bi arıza yoksa calışır

Ekran kartını çıkarıp yeniden takmanı, ekran kartı güç kablolarını kontrol etmeni veya Driver'ı silip yeniden yüklemeni tavsiye ederim. Fakat en genel çözüm ekran kartını değiştirmen olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı