Ekran kartı anti-aliasing sorunu

smh.arkn

Kilopat
Yüklediğim bütün oyunlarda anti-aliasing açık olmasına rağmen tırktırlı kenarlar oluşuyor, hatta masaüstünde bile yazılarda var bu şekil kaymalar, sizce sorun nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce i, monitör bölümünde konu açtım oradaki bi arkadaş sorun monitörden değil dedi, arkadaşdan başka cevap gelmeyince burada konu açtım.
Ekran kartım gtx 1060 6 gb, driverlerım güncel format attım en güncel driverlarınıda kurdum, kontrol panelinden internette bulduğum birkaç ayarıda denedim olmadı.
Kartı başka pc de deneme imkanım yok gibi ama bi yol bulmaya çalışacağım.

Daha önce i, monitör bölümünde konu açtım oradaki bi arkadaş sorun monitörden değil dedi, arkadaşdan başka cevap gelmeyince burada konu açtım.
Ekran kartım gtx 1060 6 gb, driverlerım güncel format attım en güncel driverlarınıda kurdum, kontrol panelinden internette bulduğum birkaç ayarıda denedim olmadı.
Kartı başka pc de deneme imkanım yok gibi ama bi yol bulmaya çalışacağım.
Valla genellikle ekran kartı kaynaklı oluyor aslında ama kesinleştirmek lazım diye dedim test etmeden öğrenemezsin en azından ekran kartını GPU-Z indir bir teste sok bakalım ekran kartını yada aida64 indir oradan komple kararlılık testine sok sistemi bak bakalım nedir ne değildir. Tech GPU-Z'yi indirdiğinde bus interface'in yanında soru işareti var oradan tıkla testi başlat bak bakalım ne olacak.

Valla ekranda titreme takılma veya kapanma olursa parçalarında sorun vardır. Ya sıcaklıktan ya da başka sebeplerden kasan sıfırsa temizlikle alakalı olmaz genelde. O yüzden ilk GPU-Z de bak orada dediğim belirtiler olursa ekran kartında sorun vardır. Sadece GPU teste sokuyor çünkü.

Dediğin konuda yardımcı olur mu bilmiyorum ama, geçenlerde msı afterburner ile OC sekmesinde biraz oynamalar yaptım, test filan tabi tuttum senin dediğin gibi titreme veya kapanma yapmadı ki yüksek sıcaklıklarada çıktı ekran kartı, şuan evde değilim birde GPU-Z ile test edeyim sonuçları yazarım

Dediğin konuda yardımcı olur mu bilmiyorum ama, geçenlerde msı afterburner ile OC sekmesinde biraz oynamalar yaptım, test filan tabi tuttum srnin dediğin gibi titreme veya kapanma yapmadı ki yüksek sıcaklıklarada çıktı ekran kartı, şuan evde değilim birde GPU-Z ile test edeyim sonuçları yazarım
GPU Z ile dene bakalım. Yaklaşık 10 dakika o şekilde kalsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı