Ekran kartı arızalanmış olabilir mi?

burke35

Hectopat
Bilgisayarımda bir sorun olduğu için monitöre ekran gelmiyordu ve APU'ya geçme kararı aldım APU'ya geçtiğimde ekranın geldiğini gördüm çok fazla overclock yaptığım için ekran kartım yanmış olabilir mi?

Bilgisayarımda bir sorun olduğu için monitöre ekran gelmiyordu ve APU'ya geçme kararı aldım APU'ya geçtiğimde ekranın geldiğini gördüm çok fazla overclock yaptığım için ekran kartım yanmış olabilir mi?
Dostum tam bilgi verebilir misin? Ekran kartın nedir ne kadar OC yaptın. Soğutman, dereceler, FPS, yazılım... Bunları bilmeden yorum yapamayız.

Eğer kilitli olan kısımı kilidini açıp en sona çektiyse diyorsanız haklısınız. Ancak uygulama indiği gibi verdiği seçenekleri en sona çekerseniz yanma ihtimali çok düşük.
Youtube'dan video izleyip yaptıysa ve videoda voltaj kontrolünü açtırıyorsa arkadaşa geçmiş olsun, kart son nefesini vermiş.

YouTube'dan video izleyip yaptıysa ve videoda voltaj kontrolünü açtırıyorsa arkadaşa geçmiş olsun, kart son nefesini vermiş.

Kart voltaj vermeye açık değil GT 430.
Dostum tam bilgi verebilir misin? Ekran kartın nedir ne kadar OC yaptın. Soğutman, dereceler, FPS, yazılım... Bunları bilmeden yorum yapamayız.

Hocam GT430 2 GB bilgisayarı açtığım gibi statsları 900'e 800 çekiyorum ısınma konusunda 70 80 dereceye ulaştı eskiden bir de GTA 5 oynayınca aralıksız 6 saat artık nasıl oldu bilmiyorum.

Ekran kartı markası GT430 soğutması fanlı bilgisayarı açtığım gibi kaydettiğim ayarları uyguluyorum insepector diye bir uygulama vardı GTA 5 çok fazla oynadığımız için 70 80 civarına kadar çıktığına eminim çünkü bilgisayar alarm veriyordu harddiskler cayır cayır ısınmış ekran kartına dokundum el yakıcak üzerinde biraz tutsam.
YouTube'dan video izleyip yaptıysa ve videoda voltaj kontrolünü açtırıyorsa arkadaşa geçmiş olsun, kart son nefesini vermiş.

YouTube'dan izlemedim hiç bilişim öğrencisiyim kendi kendime öğrenmeye çalışıyorum bilen kişilerden tavsiye alıyorum o kadar.

Son düzenleme:
Kart çok eski overclock yapmasanız daha iyi olurdu. BIOS reset atıp dener misiniz? BIOS pilini çıkarın 5 dakika bekleyip tekrar takın. Olmaz ise aşağıdaki rehberde bulunan diğer yollarla BIOS sıfırlayın.

Kart çok eski overclock yapmasanız daha iyi olurdu. BIOS reset atıp dener misiniz? BIOS pilini çıkarın 5 dakika bekleyip tekrar takın. Olmaz ise aşağıdaki rehberde bulunan diğer yollarla BIOS sıfırlayın.

Şu an bilgisayarımın harddisk dosyalarını karıştırdığım için Windows sistem dosyalarını bulamıyor ve startup vermiyor işletim sistemi yüklemem lazım bir önceki açtığım konuya bakarsanız ne demek istediğimi anlayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı