Ekran kartı bozulmuş olabilir mi?

Kromish

Hectopat
Dün bilgisayarı 2 kere açtım. İkisinde de açarken sanki sürekli arkada ki HDMI kablosunu çıkarıyor gibi monitörün kendi açılış sahnesi gelip, gidiyordu. Bende HDMI kablosunun monitörden çıkartıp geri taktiğımda ekran geliyordu. Bu sabah açmaya çalıştığımda direk monitöre ışık gelmiyordu. Direk monitöre güç gelmiyordu. Monitörün alt tarafında ki ışık siyahtı. Bir de her açmaya çalıştığımda monitörüm 2 adet siyah renk tonunda değişip değişip duruyordu. Yani 2 tane siyah renk tonu düşünün. Birisi siyah diğeri daha kara siyah. Sürekli bu iki renk arasında dönüp geliyor. Ekran kartından çıkarıp anakarta takınca güç geliyor. Monitörün altında ki ışık turuncu oluyor. Bu sefer açmaya çalıştığımda ise kasa sanki kapalı gibi, açılmıyormuş gibi monitörün altında turuncu renk yanıyor yani güç geliyor ama ekran gelmiyor. Ekran kartım bozulmuş gibi, değil mi? Garantisi mevcut. Amazon'dan aldım. Kesin bozulduğunu nasıl anlarım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını mümkünse başka bir sisteme takıp deneyin. Başka sisteme takınca görüntü alabiliyorsanız FurMark testi yapabilirsiniz, testte çökmüyor ise ekran kartınızda sorun yoktur.

Ekran kartını mümkünse başka bir sisteme takıp deneyin. Başka sisteme takınca görüntü alabiliyorsanız FurMark testi yapabilirsiniz, testte çökmüyor ise ekran kartınızda sorun yoktur.
Peki başka sisteme takma şansım yoksa ne yapmalıyım ? Son çarem bilgisayarıya götürmek ama pekte tercih etmiyorum bunu. Daha alalı 6 ay filan oldu. Bu anlattıklarıma bakarsak sorun neyde gibi sizce ?

Peki başka sisteme takma şansım yoksa ne yapmalıyım ?
Bir bilgisayarcıya gidip, varsa oradaki bir sistemde deneyebilirsiniz. Tabii ne olur ne olmaz diye bilgisayarcının yanından ayrılmayın derim.

Geri
Yukarı