Ekran kartı aşağıya doğru sarkıyor

Foskyn

Centipat
mATX bir kasaya anakartı takabilirken, ekran kartını kasadaki donanım kartlarının soket yeri 3cm solda oldugu icin takamadım. Bende kasanın ekran kartı soket yerini iyice yamulttum tabii ekran kartını bu yüzden de vidalayamadım. İple bağladım ama ekran kartını aşağıya doğru sarkarken bağlamışım. Kasayı dik tutunca ekran kartının portları yamuk duruyor. Sizce bir sorun olur mu?

Dosya Ekleri

• d9f73036-43f5-4190-9be7-540a22bbf384.jpg
    d9f73036-43f5-4190-9be7-540a22bbf384.jpg
    213 KB · Görüntüleme: 94
mATX bir kasaya anakartı takabilirken, ekran kartını kasadaki donanım kartlarının soket yeri 3cm solda oldugu icin takamadım. Bende kasanın ekran kartı soket yerini iyice yamulttum tabii ekran kartını bu yüzden de vidalayamadım. İple bağladım ama ekran kartını aşağıya doğru sarkarken bağlamışım. Kasayı dik tutunca ekran kartının portları yamuk duruyor. Sizce bir sorun olur mu?

Ani görüntü kayıpları ve mavi ekran yaşayabilirsin dostum neticede o yuvalar ekran kartını sabitlemek için varlar.

Vidası takılı değil sanki he?

Ekran kartı tutacağı alın, dik tutsun en azından.

Altına boyu yetecek bir destek koyun. Bir arkadaşım, mahalle bilgisayarcısına toplatmış sistemi, 2-3 ay sonra evine gidince bir baktım, 3060 kartı adam vidalamamış, çapraz duruyor kasanın içinde, arkadaşta hiç sorgulamamış bu durumu :D

Kasayı yatay koydum, iple yukarıdaki sokete bağlamaya denedim yamukluk biraz azaldı ama bu sefer de çok gevşek kaldı. Görüntü kablosunu bağlamaya çalışsam slot bozulacak.

Bakabilir misiniz bir daha? Bir şekilde düzeltmeye çalıştım ama bu sefer de biraz yukarıya eğilmiş, bu şekilde bir sorun olur mu?

Dosya Ekleri

• 20231015_203144.jpg
    20231015_203144.jpg
    102,6 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
Kasayı yatay koydum, iple yukarıdaki sokete bağlamaya denedim yamukluk biraz azaldı ama bu sefer de çok gevşek kaldı. Görüntü kablosunu bağlamaya çalışsam slot bozulacak.

Bakabilir misiniz bir daha? Bir şekilde düzeltmeye çalıştım ama bu sefer de biraz yukarıya eğilmiş, bu şekilde bir sorun olur mu?
Gayet yeterli, zaten çok ağır bir kart olmasa gerek. Şuan çalışıyorsa bu şekilde oynamadan kalsın, bir şey olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı