Ekran kartı bir anda duruyor

Osman Dayan

Decapat
Daha fazla  
Hocam, geçenlerde yeni bir bilgisayar sipariş ettim. Monitörüm VGA girişliydi, onun içinde bir tane HDMI to VGA dönüştürücü aldım. 1 hafta sonra sistemim geldi, ekran kartı montajlanmamıştı hemen montajladım ve kurdum. Bilgisayarı format attım, kullanmaya başladım ama oyunları falan yüklerken ya da oyundayken ekran bir anda gidiyordu, "check to cablo connection" diye bir hata alıyordum. Sistemi alalı 2 hafta oldu, hâlâ bu sorunla uğraşıyorum. Bazen sistemi açtıktan 5-20 dk sonra bazen de hiç kapanmıyordu. Her şeyi denedim, kablo değiştirdim, dönüştürücüyü değiştirdim ama yok hocam, olmadı. Bugün yine aynısı oldu, hemen ekran kartının fanlarına baktım, durmuştu. Çalışmıyordu. Sizce sorun ekran kartında mıdır? Ne yapmalıyım hocam?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok hocam denedim olmadı yine deneyeceğim bir de hocam şöyle oluyor mesela görüntü gidince kapatıp açıyorum geliyor geri 5 dk sonra aynısı oluyor.
Bu durumda en mantıklı seçenek dönüştürücünün sıkıntılı olması. Bilgisayarcıda veya bir internet kafede test etmen iyi olur veya arkadaşın var ise ona götürebilirsin. Bu durumdan sonra hala devam ediyorsa aldığın yerle iletişime geç.

Bu durumda en mantıklı seçenek dönüştürücünün sıkıntılı olması. Bilgisayarcıda veya bir internet kafede test etmen iyi olur veya arkadaşın var ise ona götürebilirsin. Bu durumdan sonra hala devam ediyorsa aldığın yerle iletişime geç.
Bence de çünkü ekran kartında sıkıntı olsaydı hiç açılmazdı. Ama kablo sıkıntılıysa ara ara bağlantı kopmaları yaşayabilirsiniz.

Hocam RAM'lerin yerini değiştirip ekran kartını tam yerine oturur musunuz? Bu arada RAM'leri de iyice oturtmaya çalışın.

Yeni konular

Geri
Yukarı