Çözüldü Ekran kartı boşta %100 kullanılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Woizen

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarı alalı 2 hafta oldu bugün fark ettim ekran kartı boşta %100 kullanılıyor ve ısınıyor ama VRAM tüketimi yok. Ve crack vs. bir şey de indirmedim. Neden kaynaklanıyor? (rtx 3060)

Eki Görüntüle 1557513

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (17).png
    Ekran Görüntüsü (17).png
    224,9 KB · Görüntüleme: 67
Son düzenleme:
Çözüm
ASUS TUF RTX 3060

peki nasıl düzelticem hocam
NVIDIA'nın son çıkardığı sürücü de var olan bir problem bu. Çoğu kişi yaşıyor. Güncel sürücüyü silip eskisini kurun ya da yeni sürücü güncellemesini bekleyin. 1-2 gün önce yeni güncelleme gelmişti onu yaptınız mı?
Belki Windows 11 ile de alakalı olabilir. Çoğu kişi sürücü hatası diye bahsediyor fakat Windows 11'in sıkıntılı olduğu göz ardı edilemez. @Erpol hocamın bahsettiği gibi mining virüsü de olabilir. Bence önce virüs taraması sonra yeniyi silip eski sürücüyü kurma en son şans olarak da Windows 10'a geri dönmeyi deneyebilirsiniz.

Bilgisayar bana ilk Windows 11 ile geldi ve sorun yoktu 2 gündür var.

Heralde evet çünkü 2 gün önce güncelleştirme yapmıştım bugün farkettim
O zaman yeni sürücüyü DDU ile silip eski sürücüyü kurun. Forumda rehberi var oradan bakarak halledersiniz. Eğer problem çözülmez ise mining virüsü olabilir. O zaman Malwarebytes, Kaspersky gibi uygulamalarla virüs taraması yapın. O da olmazsa muhtemelen @Mert Can Urcan hocamın dediği gibi Windows kaynaklıdır. O zaman Windows 10'a dönmek son çare oluyor. Siz yine de önce sürücü silme işini deneyin. Çünkü forumda bu tarz konu çok açıldı son zamanlarda ve hep driverdan kaynaklı diye gördüm ben.

Heralde evet çünkü 2 gün önce güncelleştirme yapmıştım bugün farkettim

Çözülmesi için hangi sürücüyü kurmalayım bugün forza horizon girmiştim oyun donmuştu ve atmıştı
Şu an kurulu olandan bir önceki kurabilirsiniz.

O zaman yeni sürücüyü DDU ile silip eski sürücüyü kurun. Forumda rehberi var oradan bakarak halledersiniz. Eğer problem çözülmez ise mining virüsü olabilir. O zaman Malwarebytes, Kaspersky gibi uygulamalarla virüs taraması yapın. O da olmazsa muhtemelen @Mert Can Urcan hocamın dediği gibi Windows kaynaklıdır. O zaman Windows 10'a dönmek son çare oluyor. Siz yine de önce sürücü silme işini deneyin. Çünkü forumda bu tarz konu çok açıldı son zamanlarda ve hep driverdan kaynaklı diye gördüm ben.

Şu an kurulu olandan bir önceki kurabilirsiniz.
Hocam pek sanmıyorum windows 11 den olacağını 2 gün önce driver güncellemesi yapınca oldu sanırım
Benim driver da sorun yok.
sürümünüz nedir hocam?

Teknolojinin şans işi olduğunu düşünürsek herkes aynı problemi yaşayacak diye bir şey yok. Ha belki kronik sorunu olan bir ürün vardır ancak o zaman herkes o problemi yaşayabilir.

Bence hatayı Windows 11 denemekle yapıyor insanlar. Windows 11 çok yeni. Denemeye değmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı