Ekran kartı boşta 47 derece oluyor ve WattMan hatası veriyor

Squerk

Decapat
Daha fazla  
İşlemci sıcaklığımın 57'yi geçtiğine tanık olmadım ve bazen WattMan hatası alıyorum ama ayarlarımı kaydettim ve eski ayarlarımı hata alır almaz geri yükleyip devam ediyorum. Ekran kartım yük aldı uzun sürede ve biraz aştığını veya sınırda olduğunu "gereksinim olarak" düşündüğüm oyunlarda bazen 67 derece oluyor. Ben de voltajını biraz kısıp derecesini 65'in altında tutmaya çalışıyorum. FPS'ten de fazla kaybetmeden ortantıyı koruyorum. Sizce voltajı kısmam sıcaklığı azaltmak için doğru bir şey mi? Eskiden boştaki dereceğim 30'du nadiren 28.

Son düzenleyen: Moderatör:
67 derece yük altında oluyor ise çok iyi değerler, boşta iken sıcaklık değerlerini çok takmanıza gerek yok çünkü çoğu kartlar yük altında değilken fanlarını kapatır, bu da boşta 60 derecelere kadar çıkmasına yol açar.

Sıcaklık değerleri normal aslında. Birkaç farklı sürücü deneyin. Bende genelde voltaj ayarlarıyla oynadığım zaman WattMan yiyordum.

Sıcaklığı normal. WattMan için; DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın ve 20.11.2 sürümünü kurun.

O kadar sık boğaz eden bir sıkıntı değil driver silip kurmada pek bilgili olmadığımdan dokunmak istemiyorum yakında teknisyencide işe başlayacağım o zaman biraz daha bilgi edinirsem uygularım.

67 derece yük altında oluyor ise çok iyi değerler, boşta iken sıcaklık değerlerini çok takmanıza gerek yok çünkü çoğu kartlar yük altında değilken fanlarını kapatır, bu da boşta 60 derecelere kadar çıkmasına yol açar.

Benim ki fan kapatmıyor ona rağmen mesela şu an 50 derecedeydi boşta 1600 ve 2100 RPM arası çalışıyordu.

Zor bir işlem değil aslında ama siz bilirsiniz tabii.

Bakayım bir videosu falan varsa göz gezirdirip.
Kolaysa uygulayayım saü ol.
Bakayım bir videosu falan varsa göz gezirdirip.
Kolaysa uygulayayım saü ol.

Hatırladım ve denemişti, m bir ara bunu ama yaptıktan sonra bilgisayar yeniden başlarken açılmamıştı bir noktada takılıp kalıyordu muhtemelen şu Windows simgesi gibi olan yerde daha sonra başlarken bir tuşa basıp bilgisayarımı sıfırlayarak tekrar açabilmiştim tekrar denemeye my ass didn't eat.

Son düzenleme:
İşlemci sıcaklığımın 57'yi geçtiğine tanık olmadım ve bazen WattMan hatası alıyorum ama ayarlarımı kaydettim ve eski ayarlarımı hata alır almaz geri yükleyip devam ediyorum. Ekran kartım yük aldı uzun sürede ve biraz aştığını veya sınırda olduğunu "gereksinim olarak" düşündüğüm oyunlarda bazen 67 derece oluyor. Ben de voltajını biraz kısıp derecesini 65'in altında tutmaya çalışıyorum. FPS'ten de fazla kaybetmeden ortantıyı koruyorum. Sizce voltajı kısmam sıcaklığı azaltmak için doğru bir şey mi? Eskiden boştaki dereceğim 30'du nadir.

Sıcaklık sorununuz hala devam ediyor mu?

Devam ediyor kanka da artık orali değilim havada sıcak zaten oturduğum yerde terliyorum burada zaten kart neden ısınmasın.

20.11.1 sürümünü yüklerseniz kışın 34 derecelere kadar düşecek yazında 40-42 arası olacak. AMD 20.11.2 sürümünden 21.6.2 sürümüne kadar maalesef boşta sabit bellek sorununu düzeltemedi. Size tavsiyem 20.11.1 sürümünü yüklemeniz. Bu sürümde 0 fan ile bu değerleri alıyorum ben. AMD sürücü bilinen sorunlarda bellek sorununu 21.6.1 ile bilinen sorunlara ekledi. Ama o kadar yavaşlar ki ne zaman çözerler bilemem.

Geri
Yukarı