Ekran kartı boşta 76 işlemci 67 dereceyi gördü

Eternal777

Hectopat
Ekran kartı boşta 76 işlemci 67 dereceyi gördü. Birkaç haftadır bilgisayarımda sıcaklık problemi yaşıyorum. Ama bu sıcaklıkları görünce çok fazla geldi. Sormak istedim.
Ne yapayım? Bir soruna yol açar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Virüs bulaşmış olma ihtimali yüksek. Yaz ayında olabiliriz fakat bu sıcaklıklar çok anormal. Yaz ayıyla falan alakası olduğunu düşünüyorum. Malwarebytes ile tarama yapmanızı öneririm. Genel de Malwarebytes kullanırım ben.

Kullanımlarını ve neyin onları bu kadar kullandıklarını kontrol edip Malwarebytes ve Kaspersky ile tam tarama gerçekleştirin.
Boşta olarak belirtilmiş boşta bu değerler normal değil oyun açıyorum bu sıcaklığa geliyor gibi yorum olsaydı evet denebilirdi ama
Normal olabilir malum yaz aylarındayız ve ortalık cehennem gibi.
Normal değil boşta 30 40 seyir etmesi gerekir normal şartlarda bir anormallik mevcut

Kullanımlarını ve neyin onları bu kadar kullandıklarını kontrol edip Malwarebytes ve Kaspersky ile tam tarama gerçekleştirin.
Yaptım, tertemiz.
Eski sıcaklıklarınız kaçtı ?
İşlemci 14nm üretim ısınması normal kule tipi soğutucu alırsanız sıkıntı kalmaz.
Ekran kartına undervolt yapmanız lazım çok ısınan bir kart RX580, sebebi çok güç tüketmesi.
Ve yeni bir kasa bir almanız gerekir önü mesh yanı temperli bir kasa.
Eskiden boşta ekran kartı 50-55, işlemci 50-52.
En son ne zaman işlemci ve ekran kartının termal macunlarını yenilediniz?
Alalı daha 2 yılı geçmedi ekran kartına yapmadım o yüzden. İşlemciye yaptım, birkaç ay geçti.
Bios/donanım yazılım güncellemesi yapmışmıydınız?
Ekran kartına yeni güncelleme gelmişti yaptım bende. yapmadan önce de oyundayken 83 derecedeydi. Artık oyundayken 82'yi geçmiyor ama boştayken o sıcaklıkları görünce garip geldi.

Yaptım, tertemiz.

Eskiden boşta ekran kartı 50-55, işlemci 50-52.

Alalı daha 2 yılı geçmedi ekran kartına yapmadım o yüzden. İşlemciye yaptım, birkaç ay geçti.

Ekran kartım boşta 100 derece oldu, termal macun değişiminden sonra 59 derece max. Ama sizin sorununuz başkada olabilir, pek bilgili değilim, benden daha bilgili kişilere sormanızı tavsiye ederim.

Ekran kartı boşta 76 işlemci 67 dereceyi gördü. Birkaç haftadır bilgisayarımda sıcaklık problemi yaşıyorum. Ama bu sıcaklıkları görünce çok fazla geldi. Sormak istedim.
Ne yapayım? Bir soruna yol açar mı?

İşlemci ve anakart nedir?
Overclock yaptınızmı yaptıyasn7Z.
Voltajı.
FSB'yi.
Ve çarpanı söyler misin.

İşlemci ve anakart nedir?
Overclock yaptınızmı yaptıyasn7Z.
Voltajı.
FSB'yi.
Ve çarpanı söyler misin.
Bilgisayar konularından o kadar çok anlamam çarpan vb. Overclock yapmadık
Anakart:

Boşta olarak belirtilmiş boşta bu değerler normal değil oyun açıyorum bu sıcaklığa geliyor gibi yorum olsaydı evet denebilirdi ama

Normal değil boşta 30 40 seyir etmesi gerekir normal şartlarda bir anormallik mevcut
Boşta bile olsa arkada bir şeyler çalışabileceğini düşündüm (virüs vb.) cümlemin içinde Malwarebytes ve Kaspersky ile tam tarama önerdiğime göre bunun tahmin edilebileceğini düşündüm. Yine de bu kadar şeye rağmen anlayamadıysanız özür dilerim.

Geri
Yukarı