Çözüm Ekran kartı boşta yüksek MHz çalışma sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mstfabzkrt2

Kilopat
Daha fazla  
Yıl oldu 2020 ama hala bu sorunu yaşayalar için kendi deneme yanılma yöntemlerim ile bulduğum çözüm yolunu yazmak için uğradım. Bazı kartlarda NVIDIA denetim masasından 3D ayarların yöneltimesi sekmesi altında güç planını optimum yapıp PC rest atınca düzeldiği söyleniyor ama benim sistemimde sorun düzelmedi. Ayrıca 144 Hz monitör kullanıcıları tazeleme oranını 144 altında herhangi bir değer ile değiştirdiklerinde yine sorunu çözenler olmuş bunları da bir deneyebilirsiniz. Ekran kartım MSI GTX 1080 Ti Gaming X modelidir.

Çözüm: Sorunu şu şekilde çözdüm. NVIDIA denetim masasından CS:GO'da 4:3 çözünürlükte tam ekran oynamak için yaptığım ölçeklendirme modunu tam ekran yaptığım için yaşadığımı fark ettim. Bu ayarı en boy olarak ayarladığımda sorunum çözüldü. Hala aynı hatayı yaşayan arkadaşlarımız var ise bu şekilde sorunlarından kurtulabilirler. Kullanıma göre oyuna girerken yine tam ekran modunu kullanabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• dd.png
    dd.png
    23,2 KB · Görüntüleme: 104

Geri
Yukarı