Ekran kartı Core ve Memory Clock değerlerini düşürmek zararlı mıdır?

slmnblvck

Hectopat
Makaleler
1
Daha deneyimli değilim ama mesela PUBG'de ekran kartının 99% çalışması için MSI Afterburner ile Core ve Memory clock düşürsek kart için bi sıkıntı olur mu? Çünkü mesela High ayarlarda ekran kartı kullanımı sürekli 99% çalıştığında ilk atladığım yerlerde drop olmuyor ve oyun akıcı bi şekilde ilerliyor. O ayarlarda oynayabilemediğim için böyle bi yöntem uygulamak istiyorum. Fakat kart için zararı olur mu? Olursa ne gibi sorunla karşılaşırım büyük ihtimalle?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha deneyimli değilim ama mesela PUBG'de ekran kartının 99% çalışması için MSI Afterburner ile Core ve Memory clock düşürsek kart için bi sıkıntı olur mu? Çünkü mesela High ayarlarda ekran kartı kullanımı sürekli 99% çalıştığında ilk atladığım yerlerde drop olmuyor ve oyun akıcı bi şekilde ilerliyor. O ayarlarda oynayabilemediğim için böyle bi yöntem uygulamak istiyorum. Fakat kart için zararı olur mu? Olursa ne gibi sorunla karşılaşırım büyük ihtimalle?
Zarar olmasına olmaz ama daha düşük performans alırsınız. Gene değişen birşey olmaz yani.

PUBG için ise sorunun bu oyundan kaynaklı birşey ilk atladığın yerde çevredeki yoğunluğa bağlı başta belli bir süre FPS düşüyor. Bu sadece sende değil herkeste oluyor. Yayıncılara bakarak anlayabilirsin bunu onlarda ilk atladığı yerde başta 60lara kadar duşebiliyor fpsleri ki bu dediğim insanlarda i7 8700k 1080ti sahibi insanlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı