Ekran Kartı Memory Clock Speed nedir?

erkanlu

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Yeni bir pc toplamaya başladım ve ekran kartlarına bakarken memory clock speed tabiri dikkatimi çekti. Tabir olarak ne olduğu anlaşılıyor ama asus ve msi arasında ucurum kadar fark var bu değerlerde. Asus 1700 msi ise 8000 civarında.

Tam olarak nedir bu? Düşük olması mı yoksa yüksek olması mı lazım?

Karttaki VRAM hızı diye biliyorum fakat ekran kartlarını teknik verilerine bakarak değilde bütçenize uyan ekran kartlarının Youtube'daki testlerine bakarak karşılaştırmak daha doğru olur ayrıca 1700 - 8000 gibi bir rakam vermişsiniz tam olarak ne anlamadım link atmanızı rica ediyorum hem daha iyi bilen arkadaşlar da bakmış olurlar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Yeni bir pc toplamaya başladım ve ekran kartlarına bakarken memory clock speed tabiri dikkatimi çekti. Tabir olarak ne olduğu anlaşılıyor ama asus ve msi arasında ucurum kadar fark var bu değerlerde. Asus 1700 msi ise 8000 civarında.

Tam olarak nedir bu? Düşük olması mı yoksa yüksek olması mı lazım?
Ekran kartının bellek hızıdır.

Ekran kartının bellek hızıdır.

Teşekkürler.

1700 ve 8000 dediğiniz farklı özellikler. Çekirdek hızı ve bellek hızını karıştırmışsınız.

Amazon yanlış yazmış sanırım başka siteden baktığımda asusun da 8000 civarında olduğunu gördüm.

Dediğiniz anladım o düşük rakamların 4 ile çarpılması gerekiyor (y).

Başka bir siteden baktığımda dediğiniz gibi olduğunu gördüm teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı