Ekran kartı bozuk mu?

UgurUyar

Kilopat
Arkadaşlar laptop kullanıyorum. 1650 Ti ve 10200H işlemcisi var. Oyun içi FPS için test videosu çekecektim GeForce Experience yüklü değildi onu yükledim 0x0003 hatası verdi. Ayrıca ekran kartına güncelleme gelmiş ben de DDU ile güvenli modda kaldırıp yeni sürümü yükledim fakat NVIDIA kontrol paneli ne sağ tık menüsüne geliyor ne de açılıyor. DDU ile kaldırıp eski sürüm kurdum yine aynı hizmetlerden NVIDIA ile alakalı olanları durdurup tekrar başlattım yine aynı. Aygıt yöneticisinde cihaz sorunsuz çalışıyor gözüküyor. Normalde oyunlar otomatik NVIDIA kartımla başlıyordu şimdi kontrol panelden de ayarlayamadığım için Windows'un grafik ayarlarından 1650 Ti'ı seçmek zorunda kalıyorum fakat ona rağmen oyuna girince maç başlamadan oyun kapanıyor. Ne yapabilirim internetteki çoğu şeyi denedim. Bu arada monitör al bağla demezseniz sevinirim.

Bu arada oyuna girebiliyormuşum dün neden kapandı bilmiyorum ama sorunsuz çalışıyor yani yazılımsal bir sorun.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    9,1 KB · Görüntüleme: 108
  • Ad1sız.png
    Ad1sız.png
    3,6 MB · Görüntüleme: 108
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar laptop kullanıyorum. 1650 Ti ve 10200H işlemcisi var. Oyun içi FPS için test videosu çekecektim GeForce Experience yüklü değildi onu yükledim 0x0003 hatası verdi. Ayrıca ekran kartına güncelleme gelmiş ben de DDU ile güvenli modda kaldırıp yeni sürümü yükledim fakat NVIDIA kontrol paneli ne sağ tık menüsüne geliyor ne de açılıyor. DDU ile kaldırıp eski sürüm kurdum yine aynı hizmetlerden NVIDIA ile alakalı olanları durdurup tekrar başlattım yine aynı. Aygıt yöneticisinde cihaz sorunsuz çalışıyor gözüküyor. Normalde oyunlar otomatik NVIDIA kartımla başlıyordu şimdi kontrol panelden de ayarlayamadığım için Windows'un grafik ayarlarından 1650 Ti'ı seçmek zorunda kalıyorum fakat ona rağmen oyuna girince maç başlamadan oyun kapanıyor. Ne yapabilirim internetteki çoğu şeyi denedim. Bu arada monitör al bağla demezseniz sevinirim.

Bu arada oyuna girebiliyormuşum dün neden kapandı bilmiyorum ama sorunsuz çalışıyor yani yazılımsal bir sorun.

Yazılımsal olabilir tam emin değilim.

Hiç temiz format atıp denedin mi?
Bir sürü ayarım var format benim için son çözüm ki onda da düzelmezse ne yaparım bilmiyorum

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Geforce Experince açamadığım için telefonla çekmek zorunda kaldım.

Nvidia Profile Inspector uygulamasında da açılmıyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    68,2 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
Hocam eğer ekran kartı aygıt yöneticisinde gözüküyorsa Aygıt Yöneticisi'nden Windows'un güncellemesini sağlayın sürücüyü eğer kurulursa kendiniz indirdiğiniz sürücüyü yükleyin belki böyle çözülür.(Windows sürücüyü kurarsa DDU ile silmeyin direk o sürücünün üstüne kurun sürücüyü eğer olursa DDU ile silip temiz bir şekilde kurarsınız)

Her sürücüyü denedim nerdeyse en son kullandığımı, en güncel olanı az önce de Monster'ın sitesindeki sürücüyü. Hatta İntel ekran kartını dahi silip yükledim aynı.

Hocam sorun sanırım NVIDIA Control Panel dosyasının olmaması ile alakalı bilgisayarda. Yerel diskinizden Program Files->NVIDIA Coperation'a girer misiniz? Eğer NVIDIA Control Panel varsa sorun nedir bilemiyorum ama ben kendi bilgisayarımda bulamadım. Sorun ondan kaynaklı da olabilir. Ekran kartınızın modelini öğrenebilir miyim?

Geri
Yukarı