RX6600 ekran kartı bozulmuş olabilir mi?

Avdlew

Centipat
Daha fazla  
Bir ara Sims 4 oynarken, FPS düşüşü yaşıyordum. FPS normal hâline gelince oynamaya devam ediyordum. En son ekran gidip geldi ve FPS ciddi seviyede düştü. Bilgisayarı kapattım ve yeniden açarken bir uzun, üç kısa bip sesi ile uyarı verip ekrana görüntü vermiyordu. Bu olayın ekran kartıyla alakası olduğunu duydum. Temassızlıktan şüphelenip ekran kartımı çıkarıp temassızlık olmayacak şekilde emin olup geri taktım. Yine aynı şekilde bip sesi ile uyarı veriyordu. Ben de RAM'lerden birini çıkardım ve bilgisayar açıldı. Çıkardığım RAM ile anakartta bıraktığım RAM'in yerini değiştirdim. Yine açılıyordu ama BIOS ekranı gelmeden önce ekran hafif seviyede karıncalanıyordu. Hâlâ BIOS ekranı gelmeden hafif şekilde karıncalanıyor. Sizce ekran kartım bozulmuş olabilir mi?

RAM söktüğünde düzeldiğini söylüyosun. RAM'leri tek tek MemTest'e sokarak dene. Bir de sadece 2. slota RAM takarak sistemi çalıştırmayı dene. RAM'ler sorun verirse yeni RAM bak kendine ama sorunsuzsa bunu nereye yorumlayabiliriz bilemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM söktüğünde düzeldiğini söylüyosun. RAM'leri tek tek MemTest'e sokarak dene. Bir de sadece 2. slota RAM takarak sistemi çalıştırmayı dene. RAM'ler sorun verirse yeni RAM bak kendine ama sorunsuzsa bunu nereye yorumlayabiliriz bilemedim.
Birkaç gün beklettim kusura bakmayın, bir bugün boş vakit buldum ve az önce iki RAM de takılıyken MemTest yaptım. Herhangi bir sorun çıkmadı. Bir de sistem özelliklerimi yazmıştım ama kaydetmedim sanırım, şimdi detaylı olarak yazıyorum.
  • Ryzen 5 5500
  • Sapphire Pulse RX6600
  • Asus Prime B450M-K II
  • G.Skill FlareX 8*2GB 3200MHz
  • Criucal P1 500GB NVMe SSD
  • AMD Wraith Stealth işlemci fanı.
  • ThermalTake S200TG ARGB
  • ThermalTake LitePower 550W

Geri
Yukarı