Ekran kartı çalışıyor ama görüntü vermiyor

Eray2a

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartımın fanları dönüyor ama görüntü gelmiyor. Anakarttan alınca görüntü geliyor, neden olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınız nedir? Bu sorun oluşmadan önce karta herhangi bir işlem uygulandı mı? Kart slota tam oturmuş mu? Güç girişi varsa tam oturmuş şekilde bağlı mı?

Anakarttan görüntü geliyorsa RAM kaynaklı sorun olmaz merak etmeyin. Anakarttan görüntü alıp bakın kartı görüyor mu diye.

Alakası yok dediğinizin emin olun. Sizin dediğinize göre ekran kartı sorunlu ama fanlar dönüyor.Yani ekran kartında bir sorun yok.
Fanların dönmesi başka görüntü vermemesi başka. Fanların dönmesi için elektrik gelmesi yeterli. Eğer GPU'ya elektrik gelmezse görüntü vermez. Belki de görüntü alınan portun veriyollarında meydana gelen bir hasar görüntü gelmesini engelliyordur ki bu gayet mümkün, bu durumda fanlar döner ancak görüntü vermez. Kartın görüntü vermesi ile fanların dönmesi farklı şeylerdir. Dediğiniz şeyin hiçbir mantığı yok.

Fanların dönmesi başka görüntü vermemesi başka. Fanların dönmesi için elektrik gelmesi yeterli. Eğer GPU'ya elektrik gelmezse görüntü vermez. Belki de görüntü alınan portun veriyollarında meydana gelen bir hasar görüntü gelmesini engelliyordur ki bu gayet mümkün, bu durumda fanlar döner ancak görüntü vermez. Kartın görüntü vermesi ile fanların dönmesi farklı şeylerdir. Dediğiniz şeyin hiçbir mantığı yok.
Ben tekrar söylüyorum demiş olduklarınıza katılmıyorum.
Neyse sorunu çözdüğü zaman sorunun ne olduğunu belirtir.

2 tane r7 240 ım var 1 i çalışıyor 1i çalışmıyor neden olabilir 2 sininde fanı dönüyor
Soketler hasar almış olabilir. Sorun yazılımsal değilse sizin çözebileceğinizi sanmıyorum. Yetkili servise veya tamirciye götürün ve sorunun ne olduğunu sormayı ihmal etmeyin. Zaten 1 tanesi çalışıyorsa sorun diğer ekran kartındadır tahminimce. Sorun başka bir şeyden kaynaklansa ikisi de çalışmazdı. Dediğim gibi yetkili birine gösterirseniz daha iyi yardımcı olur donanımsal hata olduğunu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı