Ekran kartı çalışmıyor

Zeltendi

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı
Rx560
Ekran kartımın üst kısmına fotoğrafını eklediğim küçük Türk bayrağını koymuştum. Sonra dün koyduğum şeyin devrildiğini fark ettim. Ekran kartımın üstünde yatay bir şekilde duruyordu almak için elimi uzattım. Dokunduğum anda biraz sola kaydı ve birden PC kapandı. Sonra tekrar açtığımda ekran kartı dışında her şey çalışıyordu. Ancak ekran kartı çalışmadığı için görüntü alamıyorum ve bilgisayar açılmıyor. Ne yapmam gerek?

Dosya Ekleri

• IMG20230409105026.jpg
    IMG20230409105026.jpg
    80,4 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartımın üst kısmına fotoğrafını eklediğim küçük Türk bayrağını koymuştum. Sonra dün koyduğum şeyin devrildiğini fark ettim. Ekran kartımın üstünde yatay bir şekilde duruyordu almak için elimi uzattım. Dokunduğum anda biraz sola kaydı ve birden PC kapandı. Sonra tekrar açtığımda ekran kartı dışında her şey çalışıyordu. Ancak ekran kartı çalışmadığı için görüntü alamıyorum ve bilgisayar açılmıyor. Ne yapmam gerek?

Ekran kartını çıkartıp geri takmayı denediniz mi?

Ekran kartını çıkartıp geri takmayı denediniz mi?

@Zeltendi

Ekran kartının tam olarak yerine oturduğuna emin misiniz?
NOT : Eğer eminseniz çıkarıp baştan takın olmazsa üreticiyle iletişime geçin.

PC'yi kapatıp fişini çekin sonra güç tuşuna 15 sn basılı tutun tekrar deneyin. Olmazsa bios pilini çıkarıp takın. Umarım bir daha bir şeye çalışırken dokunmazsınız.

Evet, çıkarıp tekrardan taktım ve yerine tam bir şekilde oturduğundan eminim.

3 ihtimal var(tahminimce:
-PCI Express soketinde sorun olabilir.
-Ekran kartı soketinde sorun olabilir.
-Statik elektrik ya da kısa devre olmuş olabilir.

Evet, çıkarıp tekrardan taktım ve yerine tam bir şekilde oturduğundan eminim.

Anakartın etrafında herhangi bir bilgilendirme LED'i var mı?

3 ihtimal var(tahminimce:
-PCI Express soketinde sorun olabilir.
-Ekran kartı soketinde sorun olabilir.
-Statik elektrik ya da kısa devre olmuş olabilir.

Anakartın etrafında herhangi bir bilgilendirme LED'i var mı?

Hayır herhangi bir bilgilendirme LED'i yok.

Parça tam bu noktaya düşmüştü.

Dosya Ekleri

• IMG20230409120413.jpg
    IMG20230409120413.jpg
    166,6 KB · Görüntüleme: 17

Geri
Yukarı