Çözüldü Ekran kartı çekirdek hızı ve RAM hızı gereğinden düşük

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

M.Ü.K

Decapat
Daha fazla  
Merhaba ben GTS 450 kullanıyorum. CS:GO oynarken 200 FPS dolaylarında oynuyordum bu aralar aniden şöyle bir sorunla karşılaştım: Aniden FPS 30-50 dolaylarına düştü. Ben de MSI ayın programını kullanarak bir kontrol yaptım normalde 900 çekirdek hızı 2000 RAM hızı olması gerekirken sabit 405 çekirdek 324'te RAM hızına düşmüş. Bunun nedeni nedir ve bir ara gene oldu düzeldi, bugün tekrar başıma geldi.

resim_2021-10-03_205534.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dediklerimi yapın, sorununuz büyük ihtimalle düzelir. "Aygıt Yöneticisini" açın "Görüntü Bağdaştırıcısını" tıklatın ve çıkan sekmeyi sağ tık yapıp "Cihazı devre dışı bırak" seçin. Ardından tekrar etkinleştirin. Sorunun tekarlanmaması için MSI Afterburner ayarlarını sıfırlayınız.
Merhaba ben GTS 450 kullanıyorum. CS:GO oynarken 200 FPS dolaylarında oynuyordum bu aralar aniden şöyle bir sorunla karşılaştım: Aniden FPS 30-50 dolaylarına düştü. Ben de MSI ayın programını kullanarak bir kontrol yaptım normalde 900 çekirdek hızı 2000 RAM hızı olması gerekirken sabit 405 çekirdek 324'te RAM hızına düşmüş. Bunun nedeni nedir ve bir ara gene oldu düzeldi, bugün tekrar başıma geldi.

Eki Görüntüle 1179663
Şuan için değerlerin normal çünkü kart boşta. OSD yoluyla oyun içinde yükteyken bakmanız lazım.

Oyundayken değerler nasıl? Konuyla alakasız olacak ama işlemciniz nedir?
işlemci i5 3470 ve oyundada değerler böyle eskiden 900 e 2000 bine çıkardı
Şuan için değerlerin normal çünkü kart boşta. OSD yoluyla oyun içinde yükteyken bakmanız lazım.
oyun içide sabit aynı şekilde
OC yaptınız mı?
onla alakası yok oc kapatım fulledim en düşüğe aldım ama hep aynı oranlar
??

Son düzenleme:
Ayarlar dafault (varsayılan) da yani doğru mu? OC kapattım derken nasıl yapıyorsunuz? En yükseğe en düşük hep aynı oranlar derken saat hızlarını mı kastediyorsunuz? En yükseğe alırsanız kart zaten çalışmaz.

Hayır en yükseğe aldım gene 405 MHz 324 MHz de çalışıyor ve galiba sorunu buldu oyundayken SS aldım ve SS de de varkedecekseniz adanmış GPU belleği 0.7 de çalışıyor bunun nedeni nedir (sağ tarafta 1. ci monitörde)

resim_2021-10-03_213727.png

Bunu buldum bir deneyin belki olur.
NVIDIA Denetim Masası'ndan resimdeki ayarı bulup yine resimdeki seçeneği işaretleyin belki olur.

Eki Görüntüle 1179707

A anladım deniyorum.

Bunu buldum bir deneyin belki olur.
NVIDIA Denetim Masası'ndan resimdeki ayarı bulup yine resimdeki seçeneği işaretleyin belki olur.

Eki Görüntüle 1179707

Maalesef bende öyle bir ayar yok (sağ taraftaki ekranda)
@İsimsiz55 dediğim gibi adanmış GPU belleği 1 GB olmasına rağmen 0.05 kullanıyor. Bunun çözümüne bakar mısınz.

Dosya Ekleri

• resim_2021-10-03_214409.png
    resim_2021-10-03_214409.png
    459,7 KB · Görüntüleme: 105
Son düzenleme:
Dediklerimi yapın, sorununuz büyük ihtimalle düzelir. "Aygıt Yöneticisini" açın "Görüntü Bağdaştırıcısını" tıklatın ve çıkan sekmeyi sağ tık yapıp "Cihazı devre dışı bırak" seçin. Ardından tekrar etkinleştirin. Sorunun tekarlanmaması için MSI Afterburner ayarlarını sıfırlayınız.

Çözüm
Gerçekten oldu çok teşekkürler. Bunun nedeni nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı