Ekran kartı chipset onarımı

Emir(Spanity)

Decapat
Ekran kartımda ETS 2 GTA 5 gibi oyunlara girdikten 10 15 dk sonra görüntü bozuluyor, oyun ya da ekran kapanıyor.

Bilgisayar tamircisine sorduğum zaman chipset onarım yapılması gerekiyor dedi ama görüntünün gelmeme ihtimali de var dedi.

150 TL 3 ay garantili sizce yaptırayım mı?

Performans kaybı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
"Eğer işleme başladı fakat servis onarmayı beceremedi. Size yenisini vermek zorunda. Zaten yapılamayacak bir şey olsa biz bunu yapamayız der gönderir geri. "

Ben mi yanlış anlıyorum çözemedim. Bu tarz işlemlerde dediğim gibi hiçbir servis onarım garantisi veremez. Riski belirtir kullanıcı kabul ederse onarım işlemi başlar. Şayet onarım başarısız olursa sizin dediğiniz gibi "size yenisini vermek zorunda" gibi bir durum söz konusu değildir. Başarısız olursa başarısız oldu deyip verilir. Bu risk zaten başında söylenir kullanıcıya.

Genel olarak tutuyor gözünüzü korkutmaya gerek yok ancak bu hepsi tutacak anlamına gelmiyor. %1'de olsa risk risktir. Ama şu var ben sizin yerinizde olsam denerim reballing işlemini. Zaten kartı kullanamıyorsunuz, işlem başarılı olursa bir süre daha kullanırsınız rahatça 150TL verip. Başarısız olursa kullanamadığınız kartınızı kullanamamış ivedilikle yeni kart yoluna bakarsınız. Onarımı başarısız olan bir işlem için servisin ücret talep edeceğini düşünmüyorum.

Kartı normal bir şekilde kullanabiliyorum sadece ETS 2 GTA 5 gibi oyunlarda oluyor. Ve daha yüksek grafikli oyunlarda.

Geri
Yukarı