Ekran kartı chipset tamiri ne kadar tutar?

Birkaç ay önce sanırım arızalı RX570 satmıştınız. Kartın görüntü sorunu yoksa ya besleme yada chipset arızalıdır. Attığım kanalın sahibi chipset değişimi için WhatsApp üzerinden fiyat bilgisi veririm diyor.

RX 570 kartımı arızalı olarak satmadım. Hatta alıcı kendi kasasını getirdi evime FurMark testini kendisi yaptı o şekilde aldı. Nedense benim sistemimde stabil çalışmıyordu sanırsam.

Sorun tam belli değil. Tamirci tahmini olarak genelde o modellerde chipset arızası oluyor dedi o kadar.

Ensa bilgisayara da yazdım. Sanah dönüş yaparlar umarım. En azından sorunun ne olduğunu öğreneyim fiyatından ziyade.

Bunu da satacağım büyük ihtimalle. Benim Nvidia'ya geçme vaktim geldi.

Birkaç ay önce sanırım arızalı RX570 satmıştınız. Kartın görüntü sorunu yoksa ya besleme yada chipset arızalıdır. Attığım kanalın sahibi chipset değişimi için WhatsApp üzerinden fiyat bilgisi veririm diyor.

Birşey daha, görüntü sorunu yoksa chipset nasıl arızalı oluyor?

Dosya Ekleri

• A1503BB7-7587-4C79-BFA2-6C5277D7C4E5.png
    A1503BB7-7587-4C79-BFA2-6C5277D7C4E5.png
    347,9 KB · Görüntüleme: 98
Son düzenleme:
RX 570 kartımı arızalı olarak satmadım. Hatta alıcı kendi kasasını getirdi evime FurMark testini kendisi yaptı o şekilde aldı. Nedense benim sistemimde stabil çalışmıyordu sanırsam.

Sorun tam belli değil. Tamirci tahmini olarak genelde o modellerde chipset arızası oluyor dedi o kadar.

Ensa bilgisayara da yazdım. Sanah dönüş yaparlar umarım. En azından sorunun ne olduğunu öğreneyim fiyatından ziyade.

Bunu da satacağım büyük ihtimalle. Benim Nvidia'ya geçme vaktim geldi.

Birşey daha, görüntü sorunu yoksa chipset nasıl arızalı oluyor?
Arkadaş sormuştu fotoğraf atıp sende sorun o şekilde değil demiştin. %90 VRAM arızası olan kart bozuk görüntü verir yada siyah ekranda kalır.

Arkadaş sormuştu fotoğraf atıp sende sorun o şekilde değil demiştin. %90 VRAM arızası olan kart bozuk görüntü verir yada siyah ekranda kalır.

Ha aynen doğru. Arızadan önce görüntü de bir sorun yoktu. Molex kablosunu da takarken bayağı bastırıyordum inşallah ondan dolayıdır da değiştirip gönderirler.

Ha aynen doğru. Arızadan önce görüntü de bir sorun yoktu. Molex kablosunu da takarken bayağı bastırıyordum inşallah ondan dolayıdır da değiştirip gönderirler.
Molex ile kullanıyorsan ve düzgün güç alamadığından dolayı sigortası atmış veya mosfet yakmış olabilir. Besleme arızaları genelde VRAM ve chipset arızalarından daha ucuzdur.

Molex ile kullanıyorsan ve düzgün güç alamadığından dolayı sigortası atmış veya mosfet yakmış olabilir. Besleme arızaları genelde VRAM ve chipset arızalarından daha ucuzdur.

Psu'ya güç kablosu bağlıyken ekran kartını takmadım hiç. O şekilde sigorta atmaz herhalde değil mi?

Ekran kartının üzerinde sigorta var düzgün güç gelmezse sigorta kart bozulmasın diye kendini bozar.

Anladım tamamdır. Yarın konuyu güncellerim sorunun ne ile ilgili olduğuyla. bizim tamirci işini yaparsa inşallah. 3 gündür bi arıza tespiti yapıp fiyat veremedi. Tamir etmeye kalksa 1 ay sürecek belli ki.

Dosya Ekleri

• 8C5A5AD4-70F1-422C-AA5B-4CBC02FEBE7B.png
    8C5A5AD4-70F1-422C-AA5B-4CBC02FEBE7B.png
    186,6 KB · Görüntüleme: 74
Anladım tamamdır. Yarın konuyu güncellerim sorunun ne ile ilgili olduğuyla. Bizim tamirci işini yaparsa inşallah. 3 gündür bir arıza tespiti yapıp fiyat veremedi. Tamir etmeye kalksa 1 ay sürecek belli ki.

Merhaba hocam uzun bir zaman geçmiş son durum nedir? sorununuz çözüldü mü benim de elimde RX 470 var yüksek ihtimalle besleme arızası var bende bıraktım kartı kesin arıza tespiti için.

Merhaba hocam uzun bir zaman geçmiş son durum nedir? sorununuz çözüldü mü benim de elimde RX 470 var yüksek ihtimalle besleme arızası var bende bıraktım kartı kesin arıza tespiti için.
Valla hocam ben kartı bi iki yere sordum cart curt dediler yaptırmadım. 300 liraya sattım kartı çalışmadığı halde adamda kendi sistemine taktı çalıştı. 300 liraya taş gibi kart sattım yani. Aynı sorun varsa başka sistemlerde bi dene şansını derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı