Çözüldü RAM çıkarılıp takıldıktan sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Andromeda262

Hectopat
Kasanın RAM'ini çıkarıp geri taktığımda görüntü gelmemeye başladı. Kasaya güç geliyor fakat monitöre ne bir yazı ne de bir ses gelmiyor. Ekran kartında bir sıkıntı yok çünkü anakarta takınca da görüntü gelmiyor. Silgiyle RAM'i temizledim, farklı slotlara taktım yine bir işe yaramadi. Bir çözümü var mı yoksa illa RAM değiştirmeli miyim?

Elektrikli süpürgei alın eline ramleri sökün ram slotlarına tutun süpürgeyi ram slotların içine silgi parçaları düşmüş olabilir bide kabloları kontrol belki ramo sökerken diğer kablolar yerinden biraz çıktıysa

Elektrikli süpürgei alın eline RAM'leri sökün RAM slotlarına tutun süpürgeyi RAM slotların içine silgi parçaları düşmüş olabilir bir de kabloları kontrol belki ramo sökerken diğer kablolar yerinden biraz çıktıysa.

Elektrikli süpürge bilgisayar kasaları için zararlıdır. İçinde ürettikleri su miktarı yüzünden sistemi bozma ihtimalleri çok yüksektir. Lütfen bilinçli yorum yapın :)

Kasanın RAM'ini çıkarıp geri taktığımda görüntü gelmemeye başladı. Kasaya güç geliyor fakat monitöre ne bir yazı ne de bir ses gelmiyor. Ekran kartında bir sıkıntı yok çünkü anakarta takınca da görüntü gelmiyor. Silgiyle RAM'i temizledim, farklı slotlara taktım yine bir işe yaramadi. Bir çözümü var mı yoksa illa RAM değiştirmeli miyim?

1) BIOS pili denenir böyle durumlarda( denemissin sanırım)
2)RAM'i cıkarırken bozmussundur(düzgün cıkardım diyosun bunda da sıkıntı yok)
3) anakart bozuklugu ( büyük ihtimal senin problemin bu)

Evet havada uçan su parçaları vardır ayriyetten yerde halıda vb yerlerde elektrik süpürgesini ne zaman bir yer ile temas ettirseniz sizin görmeyeceğiniz su parçaları makinanın içine girer insan vücudundan çıkan sıvılardır bunlar. Teknik destek firmalarında çalışan bir çok tanıdığım var ve bu konuda çok hassaslar.

Bütün kabloları sök yeniden tak kabloları gevşetmiş olabilirsin temassızĺil olabilir ram yuvalarına flaş ışığı tut içinde silgi parcasi gibi biseyler varsa temizle

Geri
Yukarı