Ekran kartı çıkarılıp takılınca sürücü sürümü ve FPS düştü

Sülo21

Centipat
Daha fazla  
Selam bugün monitör ekranım siyah olmaya başladı ve hoparlöründe de cızırtılar oldu daha sonrasında ekran kartını tekrar çıkarıp monte ettim sonra sorun olmadı fakat bir anda ekran kartı sürümüm 2019'a döndü güncel sürüme yükselttim ama hatalar devam ediyor ve açılırken ekran kartından önceden çıkmayan yüksek bir ses çıkıyor Valorant'ta 300 FPS alıyordum fakat şu an 120 FPS üstüne çıkmıyor sizce sorun ne olabilir?

Dosya Ekleri

• fanhızı.png
    fanhızı.png
    10,1 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:

DDU ile sürücüyü kaldırın. Windows'ta internet bağlantısı varsa arkada kendi sürücüsünü kuruyor ve siz bunun üstüne başka bir sürücü kurduğunuzda cakișma olabiliyor. DDU seçenekler penceresinde en altta bulunan gelişmiş seçenekler bölümündeki "Windows güncellemesinden sürücülerin indirilmesini önleyin" ayarını tiklemeyi unutmayın, siz sürücüyü indirip kurana kadar Windows tekrar sürücü kurmasın.

Karttan çıkan sesler de bobinlerden geliyor olabilir. Çok fazla rahatsız etmiyorsa bu şekilde kullanabilirsiniz.

DDU ile sürücüyü kaldırın. Windows'ta internet bağlantısı varsa arkada kendi sürücüsünü kuruyor ve siz bunun üstüne başka bir sürücü kurduğunuzda cakișma olabiliyor. DDU seçenekler penceresinde en altta bulunan gelişmiş seçenekler bölümündeki "Windows güncellemesinden sürücülerin indirilmesini önleyin" ayarını tiklemeyi unutmayın, siz sürücüyü indirip kurana kadar Windows tekrar sürücü kurmasın.

Karttan çıkan sesler de bobinlerden geliyor olabilir. Çok fazla rahatsız etmiyorsa bu şekilde kullanabilirsiniz.

Bu işlemi yapmadan önce AMD driverını kaldırmalı mıyım?

Son düzenleme:
Şunu fark ettim GTA da FPS değerlerim değişmedi Valorant'ta ise Alt+Tab'a alınca FPS düşüyor ve 10 dakika boyunca 100 FPS kalıyor sonra eski haline dönüyor.
Merhabalar , nvdia denetim masası > 3d ayarların yönetilmesi > Program Ayarları > Özelleştirelecek ayarlardan valorantı ekler misiniz belki eşzamanlama yapmıyordur.

Valorant'ta özgü bir sorun olabilir. Oyun ayarlarınızı gözden geçirin derim.

Sanırım öyle Riot Games'e destek attım yardım için teşekkürler.

Merhaba, NVIDIA Denetim Masası > 3D ayarların yönetilmesi > program ayarları > özelleştirelecek ayarlardan Valorant'ı ekler misiniz belki eşzamanlama yapmıyordur.

AMD kullanıyorum.

Geri
Yukarı