Ekran Kartı Çipset Tamiri

emrah_8

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba beyler. Bende bir ekran kartı vardı SAPPHIRE HD 5830 Xtreme 1GB GDDR5. Garantisi bitmişti, geçenlerde bir ara elektrik gidip geldi. Sonra pc açtığımda ekrana görüntü gelmiyordu. Parçaları çıkartıp taktım ama fayda etmedi. Bir arkadaştan ekran kartını ödünç istedim ve pc taktım çalıştı. Benim ekran kartı pc takınca ekran kartının fanı dönüyor ama görüntü vermiyor. Bende bilgisayarcıya götürdüm bıraktım.

Bugün beni aradı ekran kartını test ettik sorunlu dedi. Çip makinasına takıp tamir etmeye çalışacağız dedi. Tamir olursa ücreti 90 TL falanmış. Ben de bir yerlerde okumuştum bu tür tamirler tam randımanlı olmuyor diye. Acaba ne yapsam tamir ettirmeye mi uğraşsam yoksa atıl vaziyete çıkartıp 300-350tl bir ekran kartı mı alsam bilemedim. :(
@Murat5038

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim. Ekran kartı, Anakart gibi parçaların tamiri sağlıklı olmaz. Ömrünü en fazla 6 ay uzatırsın. Bunların 2 tür tamir yöntemi vardır. Birisi Analog diğeri Lazerli yöntem. Lazerli yöntem ile daha fazla randıman alırsın fakat her ikisininde ömrü 6 ay, 6 ay sonra yine servise gönderirsin.
Sapphire HD 7850'nin 2 gb modelini al. Seni ultra ya da high ayarlarda 1920x1080p çözünürlükte 1-2 yıl, medium ayarlarda 3-4 sene götürür. Bu forumda bu ekrankartını kullanan çok kullanıcı var ve hepsi çok memnun.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı